rudolf.th

Nebudou se moci stahovat videa z YouTube?

Totiž od 22. července 2019 vstoupí v platnost nové Smluvní podmínky týkající se poskytování služby YouTube:

https://www.y­outube.com/t/ter­ms?preview=20190722&­gl=CZ

A co se týče stahování videí, platí (bude platit) zákaz stahování videí jiných uživatelů:

https://suppor­t.google.com/y­outube/answer/56100?h­l=cs

Předpokládám, že v tom případě, pokud někdo stáhne video, které nenahrál on sám, tak se to bude považovat za porušení autorských práv. Znamená to, že v dalším bude Google sledovat i stahování videí z YouTube? A v případě, že se mu podaří identifikovat můj počítač, tak mě bude sankcionovat za porušení Smluvních podmínek? Pokud ano, tak jakým způsobem? Problém je totiž v tom, že skoro každý, kdo kouká videa na YouTube, si některé i stahuje, a je to zcela běžné. Tak nyní to všechno padá?

Doplňují otázku:

https://suppor­t.google.com/y­outube/answer/56100?h­l=cs

Cituji z obsahu výše uvedeného odkazu: Na YouTube nelze stahovat videa jiných uživatelů, ale můžete je sledovat offline v aplikaci YouTube, pokud máte členství YouTube Premium.

https://suppor­t.google.com/y­outube/answer/6308116­?hl=cs

Cituji z obsahu výše uvedeného odkazu:

Využívání výhod YouTube Premium

YouTube Premium (dříve YouTube Red) je jedním z několik placení odběrů, které nabízíme, abychom zlepšili váš požitek z YouTube.

Stahování videí ke sledování offline

Videa a seznamy videí Můžete stahovat do režimu offline a sledovat je i bez připojení k internetu. Videa ke sledování offline si můžete stáhnout z aplikací YouTube nebo YouTube Music (a takové sledovat automaticky stažená videa v aplikacích YouTube Kids), pokud jsou tyto aplikace ve Vaší zemi k dispozici a jste přihlášení prostřednictvím svého účtu YouTube Premium.

To znamená, že je zakázáno stahovat videa jiných uživatelů pokud nemám předplacené YouTube Premium. Podle toho, pokud budou stahovat „klasickým“ způsobem, tak to bude porušením smluvních podmínek a mohou za to udělit sankce.

https://doteko­manie.cz/2019/05/­youtube-music-premium-cesko-cena/

Cituji z obsahu výše uvedeného odkazu: Druhá služba Youtube Premium, která obsahuje i hudební část, přijde na 179 Kč měsíčně.

Takže buď zaplatím měsíčně 179 Kč, nebo konec stahování.

Nejlepší odpověď
kelley

Nevím jak by na to Google přišel. Když chci stáhnout YT video, stejně to dělám přes nějaký online Youtube-mp4 konvertor. A v tom odkaze nic o zákazu stahování není, jen to, že je to součást placené služby YouTube Premium…