Džanička

Nealkoholické pivo

Může pít těhotná žena nealko pivo,pokud si ho vypije pokaždé když má na něj chuť.Dá se i s nealko pivem vypěstovat závislost na pivo jako takové,pokud se pije jedno denně?
Doplňuji:
Přesně to jsem měla ReHu na mysli.Chuť toho piva,a přejití z nealko na alko.

Nejlepší odpověď
quentos

to už bych musel bejt závislej … ;{)> já myslím, že bez obav. Sice i nealko pivo má nějaké to procento alkoholu, ale je tak zanedbatelné, že bych se toho neobával (0,5% objemu)

Další odpovědi
Nuk nuk

Těhotná popřípadě kojící žena určitě může pít nealkoholické pivo. Dokonce je pro ni velice zdravé, protože obsahuje vitamín B12. Takže pokud pijete nealko pivo, vlatně pro sebe děláte i neco dobrého.

S tou závislostí. U piva (klasického) vzniká závislost spíš na ten alkohol jako takový – na jeho známé účinky. OSobně si tedy myslím, že pokud nejste závislá na alkoholu, nealko pivem si náklonost k alkoholickému nevypěstujete. Na druhou stranu, závislost si člověk může vypěstovat na cokoliv.

ReHu

Spíš bych se obávala závislosti na té pivní chuti. Myslím tím, že až přestane pít ona těhotná nealko pivo, aby nezačala pít alko pivo. Pravidelně.
A víme, jak chuť roste 🙂.
.............­.......
To už si musíte ohlídat sami ☹