Avatar uživatele
Fildas

Může se prodávat nealkoholické pivo osobám mladším 18 let?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, chudst, Jikra, dědapetr, RQLM, anonym, gogogod před 4607 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

no když je nealko, tak proč by ne?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Podle zákona je alkoholický nápoj ten, který má více než 0,75 procenta alkoholu.Alkohol v nealkoholickém pivu by podle Nešpora mohl škodit i dětem a mladým lidem, proto není vhodný ani pro ně,ale jak znám naše prodejce,nic jim nebrání v prodeji.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
RQLM

V 15 letech po tělocviku jsem šel s kamarády do Billy a chtěli jsme si koupit nealko pivo v plechu – Radegast Birell. U pokladny nám pivo zabavili a když jsme argumentovali, že je to nealko a že to můžeme, tak na nás přišla ještě ochranka. Dokonce to dopadlo tak, že se v Kutnohorským deníku objevil článek s naší fotkou z bezpečnostní kamery o tom, jak se nezletilí snaží nakupovat pivo (samozřejmě o nealku nebyla řeč). …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Proč by nemělo,od 18 se prodává alkohol a v nealkoholickém pivu není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

Nealko pivo ,např. radegast Birell ma alkohol mezi 0–0,49% alkoholu,cili zcela bez alkoholu neni.Tudiz osobam mladsim 18 ti let …bohuzel..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gogogod

Ano,může ale já když jsem byl mladej a musel jsem chodit pro nealko pro otce cítil jsem se trapně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Denis3729

Pokud produkt má do 0.50% alkoholu tak je volně prodejný např Birell obsahuje 0,49 % objemového množství alkoholu, přičemž hranice obsahu alkoholu pro nealkoholická piva je podle českých zákonů 0,5 % celkového objemu. Jeho prodej nezletilým osobám je tudíž v ČR povolen.
Jestli by to někomu nechtěli prodat tak klidně zavolejte policii.

před 1172 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MarkusakP

@Mojitek, to je milí, avšak je tu nějaká legislativa, od kdy je nápoj považován za alkoholický. Vyhláška č. 335/1997 Sb. v §1 uvádí, že nealkoholický nápoj se rozumí, který má do 0,5% alkoholu! A sám zde píšeš, že obsahuje 0,49 (většina Birellu obsahuje 0,2%-,03%), tudíž se o alkoholický nápoj nejedná a osobám mladším 18-ti let je volně přístupný. Jen menší připomínka kefír měl dřív běžně až 2% alkoholu a nikdy za alkoholický nápoj považován nebyl.

před 1265 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek