plebs

Nazvat občana vozembouchem je pochvala nebo urážka?

Vyslechl jsem spor dvou kravaťáků ten starší holo lebka a napudrován nazval soka mladšího že se chová jak vozembouch.

Nejlepší odpověď
elkon

Vozembouch je lidový hudební nástroj. Používá se hlavně na Plzeňsku a Domažlicku. Záleží tedy za jakých okolností to bylo řečeno, ale nedělal bych z toho vědu. Nic tak strašného se nestalo. Bral bych to spíše humorně.

Další odpovědi
Rokio

Určitě to není nic pěkného takhle někoho nazývat.

marci1

Spíše urážka. Vozembouch je starý lidový hudební nástroj v podobě luku s chrastidly, který se rozeznívá drhnutím o strunu a údery o zem. Přeneseně může znamenat nemotoru, neohrabance nebo dokonce nadávku. 😄