cappuccino

Navyseni cen

Myslite si, ze se ceny jeste nekdy vrati na puvodni ceny anebo nam zustanou navzdy?

Nejlepší odpověď
Filip84

Ne, nikdy se „na puvodni ceny“ nevrátí.

Tržní systém stojí na logice dostupnost – poptávka – nabídka. Pokud je něčeho málo, avšak je o to zájem, cena se zvyšuje. Pokud je něčeho hodně, a je o to zájem, cena zhruba stagnuje, respektive zvyšuje se, ale pomalu. Pokud je něčeho přiměřeně, avšak není o to zájem, cena se snižuje.

Tedy, ceny se budou vyvíjet, jako se vyvíjejí prakticky pořád, ovšem jak hodně, a jakým směrem, je věcí dostupnosti a poptávky, nejde to presumovat.

Další odpovědi
rrihamirek1

s vladou petra fialy urcite ne. proto je potreba alespon mala zmena v zarijovych volbach. jdete k volbam a volte SPD – to je moje rada. tato strana jako jedina bojuje se zdrazovanim a ma konkretni plan jak toto resit, vlada PETRA FIALY PETIDEMOLICE nedela pro nas obcany vubec nic, resi aplikacni mistnosti pro FETAKY, posila ZBRANE na ukrajinu a lahodna strana STAN je prosterovana za ORGANIZOVANY ZLOCIN. to je nase republika, nase vlast…

seraphico

Tak pokud by aktuální ceny zůstaly navždy, tak by to byla paráda 😄. To se ale bohužel nestane.

Nebyl bych tak pesimistický jako Filip84, historie nám už mnohokrát ukázala u jednotlivých druhů zboží, že po raketovém nárůstu cen, se poté cena vrátila na svůj normál, např. vajíčka, máslo, benzín, nafta a další. Když se v odkazu podíváte na ceny benzínu za posledních 17 let, tak zjistíte, že cena benzínu rozhodně nemá vzestupnou tendenci, zvlášť pak, když k tomu připočítáte nárůst mezd. Ceny jsou nyní opravdu vyšponované a je klidně možné, že ještě půjdou nahoru, ale pak začnou klesat. Samozřejmě ne u všeho zboží, ale klesat budou.

Zdroj: https://www.kur­zy.cz/komodity/ben­zin-cz-graf-vyvoje-ceny/1l-czk-30-let

Sameotazky

Ceny mírně klesnou s postupným narustem, mzdy postupně porostou.

cappuccino

Tak ceny zatim neklesaji! Prave naopak. V Penny chteji za salatovou okurku 24,90Kc. Uprostred leta. Rajcata nacenuji po ctvrt kile, aby lidi nevideli, kolik stoji kilo!!
Za 600g masa na gulas 200Kc. Uz se tesim na podzim! Ale nemuze se ze me stat ani vegetarian:)