O kolik procent se měla zvednout DPH od nového roku ?!

Minulý rok jsem kupoval hovězí zadní za 170 Kč a dnes jsem viděl na etiketě cenu, která se určitě nerovná o zvýšení o jeden procentní bod!

Cena byla 205 Kč. Už asi neumím počítat! ☹

Nejlepší odpověď
Drap

Nic si z toho nedělej, zřejmě bude ještě hůř

Další odpovědi
anonym

Dr.BANe, ale o ten jeden procentní bod se ceny u potravinářského uzboží zvedali už v listopadu, když bylo jasné, že DPH se v roce 2013 zvedne. Respektive ani tehdy to nebylo o jedno procento, ale tak o pět procent. Počty na cenovou politiku v naší zemi neuplatníš. Tady je to pokaždé o spoustě keců a výsledek je potom naprosto jiný. Před koncem roku 2012 přece naši „ekonomové v parlamentu“ vyhlašovali, že to „zvýšení“ DPH v nových cenách roku 2013 ani nepoznáme. Nakonec měli pravdu.
Ke zvýšení cen se pokaždé najde spousta důvodů. Dokonce i v situaci, když výrazně klesne cena ropy na světových trzích, tak u nás se navýšení ceny ropných produktů dokáže krásně zdůvodnit. Na to tu máme skutečné experty.
Doplňuji:
Hrubka se vloudila a strašně se za ni stydím, ceny se samozřejmě zvedaly.

mosoj

No jsou tady lidi, kteří lžou až se za nimi práší a oblbují lidi jedním procentem.

Viz: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/budete-sa-musiet-v-roku-2013-uskromnit

Ptáte se zde proč nevolit knížete. Toto je jeden z důvodů.

Sůwa

No jo, jenže já bych si to hovězí nekoupila ani za 170 Kč 🙂

pusinka50

Neboj, vol knížete na Hrad a už tě nějaké hovězí nebude iritovat, už na něj nebudeš prostě mít…