nauka o pohybu

co je to nauka o pohybu

Nejlepší odpověď
alenka901

Balistika – nauka o pohybu projektilů v prostředí

Kvantová elektrodynamika (QED) je nauka o pohybu elektrických nábojů (nabitých těles) v obecně proměnných elektromagnetických polích. Klasická elektrodynamika studuje elektrodynamické interakce mezi makroskopickými tělesy, kvantová elektrodynamika interakce mezi mikroobjekty (atomárních a subatomárních rozměrů).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/w/in­dex.php?title=Spe­ci%C3%A1ln%C3%AD%3AH­led%C3%A1n%C3%AD&re­dirs=1&search=nau­ka+o+pohybu&fu­lltext=Search&ns0=1&ns1­00=1&ns102=1

Další odpovědi
Dandi

Z fyzikálního hlediska se jedná o kinetiku • 1. část dynamiky zabývající se určováním dráhy pohybujících se hmotných bodů a těles ze známých působících sil

• 2. obor zabývající se rychlosti a mechanizmem chemických reakcí za rozličných podmínek

a také o dynamiku:

Význam:
• 1. projevy různých sil v určité oblasti

• 2. obor fyziky zabývající se pohyby těles a hmotných prostředí a jejich příčinami

• 3. použití různé síly zvuku v hudbě

Attack-design

co já vím tak na střední jsme měli kinetiku