Nastala sezóna láčenek. Už je děláte i vy?

Nejlepší odpověď
annas

Když jsem četla „láčenky“, přemýšlela jsem, o co jde. U nás se používá výraz kvašáky. Ty miluji.

Budu je nakládat až příští týden, mám objednané okurky.

Loni poprvé jsem zavařovala do sklenic o obsahu 0,7 l celoroční kvašáky z malých okurek. Letos zopakuji.

Recept jsen loni našla v Receptáří, vyzkoušela a byla jsem spokojená.

http://www.ire­ceptar.cz/vare­ni-a-recepty/zavaro­vani/recept-na-kvasaky/

Další odpovědi
gecco

Bohužel – nemám vlastní okurky a z kupovaných se mi ´nechce´…
😉
Navíc su širokodaleko jediný, kdo je jí.

ReHu

My je doma nikdy nedělali, tak je nedělám ani já.
Říkáme jim máčáky 🙂.

briketka10

Taky jim říkám kvašáky, láčenky jsem
ještě neslyšela a máčáky také ne 😁

gecco

Hele – Jugar se nejspíš naložil i sám – kvasí v diskusi…
😁

anonym

My letos poprvé děláme kvašáky z vlastní zahrádky, ale před tím s kupovaných a i ty neměly chybu. Záleží jak je připravíš. A u nás je jí každý. Mňamka.

gecco

Jo jo – mňamka to je…
😉

anonym

Jen si dva palcujte za chojovinky a raději se spojte,vy tady máte soukromej chat?

anonym

Kužva, na tebe ten strom nespadl?