Našli jste už někdo ve víně pravdu?

Díky za odpovědi.

Odpovědi
orwell

Nenašel a ani jsem ji tam nikdy nehledal. Myslím si, že se chlastá z jiných důvodů, resp. bez důvodu. Očekával bych, že tam najdu možná kousek citronu, ale nejspíš opici.

Alesh

no jéjé… a taky v pivu, ve slivovici, v rumu, ve vodce a v dalších pitích… když někdo chlastá, pak nemá problém mluvit pravdu, čili dobrá metoda, jak z někoho vypáčit, co si opravdu myslí, je ožrat ho. 😉

marci1

Ne, s vínem se to nesmí přehánět. 🙂
Rusové říkají „To, co má střízlivý muž na mysli, má opilý na jazyce.“
Také platí: In vino veritas, in aqua sanitas: „Ve víně je pravda, ve vodě je zdraví.“ 🙂

zjentek

Ve víně je tak max. hovno, pravda je v odříkání, takže Zeman, Havel, Werich a podobní čs hledači pravdy a lásky v lahvi tímto jen maskovali své ubohé požitkářství!
Kup si raději křišťálovou kouli, z pravých křišťálů, nebo bude brzy i po tobě!