Avatar uživatele
poa.li

Našli jste cestu ke spokojenosti? Jaká je? Díky…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? petka, anonym, ReHu, kenyrts, annas, jendahun, dudu, Andělé, fcoop před 4515 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Andělé

Stále ji hledám,jako my všichni…
Učím se být spokojená sama se sebou,myslím,že jsem k sobě stále blíž a blíž,ale ještě mám hodně na čem pracovat.
Umím se radovat z maličkostí,ale také umím propadnout dlouhému smutku…
Najít cestu ke spokojenosti je dřina. Ale za tu námahu to stojí,vyplatí se to…
Doplňuji:
Annas 🙂

Upravil/a: Andělé

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nechtít moc,spokojit se s tím,co máme.Víš,co jsem si vždycky říkala,když jsem šla na noční a viděla u non stop prodejny ty bufeťáky,co se nalívají,práci nehledají?Jsou to spokojený lidi a bez starostí.Spoko­jenost člověka asi ale nemůže existovat,nelíbí se nám tamto a tohle,nelíbí se nám politika,práce lékařů,rušení spojů,školství-to všeobecné a vlastní?Už jen pocit,že něco nutně potřebuji a není na to,je pocitem nespokojenosti­.Takže se řídit tím,co jsem napsala v úvodu(pro mě neplatí,pořád chci něco víc)nebo si připustit,že spokojenost je jen slovo,které někdy vyjadřuje momentální pocit( z dobrého nákupu,dovole­né,odvedené práce ,jak doma, tak v zaměstnání..)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Domnívám se, že při spokojenosti jde o soulad mezi duší a tělem, tedy tím, po čem touží duše (štěstí, láska apod.), a tím, co potřebujeme k uspokojování svých potřeb. Duše nemusí být spokojena, i když rozum a tělo ano. Občas něco chybí …

Doplňuji:
Někdy nám pomůže pád na dno uvědomit si, že máme dostatek síly k tomu, abych se pozvedli. Často mně pomáhají slova – mělo to tak být, skutečnost, kterou memůžeme změnit…

Život je cesta, život je stálé hledání třeba té pravé spokojenosti …

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

Otázka možná zní – Co to vlastně je – být spokojený(á)?
Možná by stačilo,aby jeden nebyl neustále namíchnutej.
Radovat se z maličkostí.­.?…někdo to umí,někdo ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Možná se mnou řada přítomných nebude souhlasit, ale život mě naučil, že svoboda je poznaná nutnost. Jestliže si uvědomím svoje možnosti a životní mantinely, pak vytvářím předpoklad k tomu, abych se ve svém životě cítil spokojený. Ano je to hodně přízemní myšlenka. Avšak toužit např. jako penzista po větším majetku, mít snahu něčeho víc spotřebovat /sežrat/, přivlastnit si další a další prožitky nakonec vyústí do stavu, že se dříve či později ze vší spokojenosti zalknu. Takže méně je více, intenzita může hravě nahradit kvantitu a snaha měřit čímsi spokojenost se ukáže jako irelevantní a posléze zjistíme, že to je v podstatě hloupost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Oprostit se pokud možno od všeho nepotřebného . A hlvně mít někoho, o koho se může člověk opřít, a který má obdobné názory. Najít cestu ke spokojenosti je pro samotného člověka dost problematické­.A pokud ano, tak tam musí potom být nějaká hodně silná víra a oddanost jí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jendahun

Já si zase myslím,že spokojenost je jen výsadou bláznů,nebo asketů,mudrců a proroků.Podle mne z nespokojenosti vyplývá veškerý pokrok a pohyb v před.Kdo se spokojí s tím,čeho dosáhl,dostal se do stagnace,smrti za života.
Těm ostatním odpovím slovy Swifta(nejsem si jistý): „…učení stoiků,že máme svým žádostem odpomoci vyhlazením svých potřeb,mi připadá jako výzva: uřízněme si nohy,abychom nepotřebovali boty.“
Člověk by měl najít uspokojení,v hle­dání cesty za spokojeností.Někdy to fakt jde těžko.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek