Avatar uživatele
Elk

Našel jsem veký kotrč. Jak ho nejlépe upravit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, hanulka11, briketka10, anonym před 4211 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Jako držkovou nebo gulášovou polévku. Je potom neobyčejně chutný.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Zrovna minulý týden jsem jeden našla. Nemám ráda něco „ala“, takže držšťkovou mám ráda z držtěk a z kotrče dělám zeleninovou polévku. Každému moc chutná. Kotrč nedorůstá v lednici, ale dá se uchovávat delší dobu v misce s vodou a on se otevře, rozvine, takže to vypadá, že roste. Z odborných knih jsem vyčetla, že kotrč roste stále na stejném místě, takže jestli si pamatuješ místo nálezu, můžeš si pro nějpříští rok zase přijít.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

ano taky z něj děláme držkovou polévku a pokud ho máš pěkně celý i s "kořenem ", dej na misku s vodou a bude ti dorůstat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

No paráda.
Mimo trojobalu jakkoliv. Navíc je možnost tuto houbu (pokud má nějakou nohu) nechat na chladném místě ve vodě a lze delší dobu odkrojovat horní části-třeba do polévek, pod maso ap.
Praxe

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
tom004

Všechny nápady jsou bezva. Osobně mám nejraději tu držkovou. Jenom dodám, pokud ho dáš do vody k pozdějšímu použití, tak je dobré mít ho na tmavém místě, nejlépe ve tmě.

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Já mám v lednici tmu :))

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

delam ho podle int. receptu : vareni.cz

Drštková houbová polévka

Kotrč má příjemnou moučnou, téměř oříškovou chuť. Plně nahradí pravé dršťky.

Postup přípravy receptu

Kotrč musíme několikrát propláchnout, abychom ho zbavili drobných nečistot a jehličí ze všech záhybů. Očištěný nakrájíme na plodnice a dusíme asi 20 minut ve 2 l vody s majoránkou a petrželkou. Pak houby vyndáme a nakrájíme na nudličky.

V hrnci rozpustíme sádlo, přidáme nadrobno nakrájenou cibulku a zaprášíme moukou. Za stálého míchání přidáme koření i sůl. Jíška nám s kořením ztmavne. Postupně přiléváme vývar, který můžeme nahradit i zeleninovým, a 20 minut ji provaříme. Nakonec vmícháme kotrč a prohřejeme.

Podáváme na talíři zdobené snítkou kadeřavé petrželky.

Ingredience

1 – 1,5 lvývar z masoxu 2 lžícemajoránka 500 – 600 gkotrč 1/2 lžičkymletý pepř 2 lžícesádlo sůl 1 lžícemletá paprika 1 lžičkasekaná petrželka 1 kscibule 4 stroužkyčesnek 3 lžícehladká mouka

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

úplně se mi sbíhají sliny už jsme ho letos taky našli a polívka byla vynikající

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ja uz mela Hanulko polevku letos 3 krat .., uz ji pak nechtela ani sousedka …, tak jsem si po porcich zamrazila :).. ja uz do lesa ted radsi nechodim .. , pujdu, az bude snih .. :)

  • iv-

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek