deexterCZ

Mám nárok na proplacení volna za pracovní pohotovost po ukončení pracovního poměru dohodou? Podrobnosti níže.

Dobry den,
behem vykonu prace jsem drzel pracovni pohotovost.
Za 2 tydny mi vznikl narok na 2 dny volna za pracovni pohotovost,
s moznosti vycerpat toto volno do 3 mesicu.
Bohuzel jsme se dohodli se zamestnavatelem na ukonceni pracovniho pomeru.
Ve vyplatnici jsem ale nedostal proplacene tyto 2 dny.
Ptam se tedy jestli mam narok na proplaceni tohoto volna, nebo propada.
Za pohotovost jsem dostal odmenu ve vysi 10% mesicni mzdy za kazdy odpracovany tyden.

Odpovědi
ivzez

Dva dny náhradního volna za dva týdny pracovní pohotovosti?
To se mi zdá nějak moc. (Není příliš časté ve dvou týdnech odpracovat 16 hodin přesčas.)

Za pracovní pohotovost máte nárok na odměnu,
která je nižší než mzda. Měl byste zaměstnavatele
písemně vyzvat k doplacení dlužné části mzdy.

Viz § 140 zákoníku práce

Pokud jste v těch dvou týdnech musel pohotovost přerušit
a vykonávat práci, náleží Vám za dobu výkonu práce mzda.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2006-262#p140