VladushQa13

Nařídíme si s kámošem hodinky stejně.On poletí na Měsíc,já zůstanu na Zemi.Změní se jeho čas když se vrátí na Zem? Proč?

Nejlepší odpověď
Funna

změní…ale tak nepatrně, že to na hodinkách určitě nepoznáte…on bude mít čas posunutý pozadu o nějaké piko, fento sekundy…a vychází to z teorie relativity…čím rychleji se pohybujeme, tím pomaleji se pro nás pohybuje čas…a pochybuju, že ty na zemi se budeš pohybovat 2. kosmickou rychlostí…

Další odpovědi
beer

Nezmění.
Pokud ano, je to jen vzájemnou nepřesností hodinek ))

Earl Sin

Nezmění.

Ecata

Změní. Přesně jak říká Funna. Když se bude pohybovat dostatečně rychle (rychlostí blížící se rychlosti světla ve vakuu), tak se jeho čas zpomalí v řádech let. Při „malé“ rychlosti to ale bude neznatelné.