zjentek

Napadají vás případy, kdy vzdělání škodí, místo aby bylo ku prospěchu?

„Z jednoho člověka činy stvoří hrdinu, řeči legendu, čas modlu, učebnice vzor…a z jiného škola promovaného historika, který to vše zpochybní.“

Jiné případy prosím. Děkuju.

Odpovědi
da ny

Jen ty, kdy VŠ (Ing., Mgr.)ve zdravotnictví (nelékařský obor) a Ing VŠE, pracující ve státním – FÚ (oba se zodpovědností), mají nižší případně stejné mzdy/platy než prodavači v Kauflandu, Lidlu apod. Stejně berou doplňovači zboží, či pokladní.
Někdy je vzdělání jedinci „ke škodě“, neumí být ohodnoceno (včetně lékařů, bez přesčasů).

Řada politiků, jsou navzdory vzdělání „mimoni“ a dokáží vyplodit/vyřknout nesmysly. Zničit fungující, zavedením nového.

Pak projektanti.
Místo kde se něco buduje, nikdy nenavštíví. Pak vede na chodníku pás pro slepce do trávy, dokonce do zdi. Kruhový objezd je úzký, šikmý. BuS – MHD, nákladní vůz se an nevytočí. Samá nehoda, ale běda, když je něco jinak, než na projektu. A ten paličák trvá na svém a zadnici z pražské (zadej i jiná místa)kanceláře neodlepí.

Vím, že bys tady rád viděl jiné příklady, ale tyto „pálí“ řadu občanů i zaměstnanců. A bylo by jich víc…..

OSHO

Vzdělání to je teorie, kterou nejde v praxi použít, podívejme se na elity, co napáchali zla pomocí náboženství a politiky

Rokio

Ano, některé věci, které tě škola naučí, jsou naprosté zbytečnosti, které se musíš naučit, abys dostal dobrou známku. Ty potřebuješ, aby ses mohl dostát na dobrou SŠ a pak na vysokou.

Kdyby se řadu těch hloupostí neučilo, tak by bylo více času na naučení se důležitých informací potřebných pro život.