Rokio

Napáchala za svoji existenci více škod katolická církev, nebo lidé hlásící se k satanismu?

Myslíte si, že je horší katolická církev (pokud budeme posuzovat její existenci od jejího až po současnost), nebo satanisté? Co způsobilo podle vás více škod?

Co bylo horší, pokud budeme posuzovat katolickou církev od doby, kdy vznikl satanismus? Je dokonce katolická církev horší než satanismus, pokud budeme posuzovat katolickou církev od doby, kdy satanismus vznikl?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jednoznačně katolická církev. Satanistů je relativně málo.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… nebejt katolické církve, nevznikl by satanismus >>> to znamená, že za vznik satanismu může katolická církev, takže nejhorší je katolická církev, jelikož může i za skutky satanistů … na omluvu pro katolíky mám, že všeobecně všechny církve, sekty (kromě těch v láhvi) atd stojí za starou belu …

hapiky

Otázkou je, zda vědomě nebo nevědomě(jako vedlejší produkt).

ivzez

Katolická církev. A nejen škod, ale zla vůbec.

Doplňuji:
Posuzuješ-li satanismus od doby vzniku, posuzuj
i katolickou církev od jejího vzniku.

Autista

Neberte mě nějako zle, ale jedná se o můj čirý názor na věc náboženství, náboženství jakožto různé církve vždy vznikaly za účelem manipulace hezký příklad je třeba to křesťanství jsou tu dvě i více variant jak mohl vzniknout:

  1. Chudí lidé v antickém Římě si prostě a jednoduše řekli, že založí náboženství kvůli tomu, aby jakž to je chápáno čím hůř se budeš mít tady tím líp se budeš mít v nebi, a tím tak říkali bohatým měšťanům ať jim odevzdaj svůj majetek po smrti se budou mít dobře a pokud to mu naletěl což nebylo úplně málo lidí tak díky tomu se strany prohodily bohatí byli chudí a chudí byli bohatí
  2. Bohatí lidé v antickém Římě jednoduše říkali svým poddaným, že být v chudobě dřít se je dobře tak, aby i oni si pověděli tak teďka si to tu u nich oddřu a po smrti se budu mít dobře a tak to fungovalo.

Čiže, abych se vrátil k původní otázce tak určitě jako církev, pokuď si třeba takhle vemete satanistickou (hlavní) skupinu na FB tak jsou to naopak docela milý lidé i když mají trochu morbidnější ideologii, npř. Jak takové k. církev škodí je zcela jednoduchý, papež si takhle přijede do Afriky a začne tam prosazovat, že kondomy jsou špatné, že je hřích je používat a nakonec to dopadne tak, že se za 5 let zvýší počet lidí nakažených virem HIV zvýšil v Africe o 75 % což je jako vopravdu nešťastný, kdyby místo toho radši říkal, že je to dobře tak nemáme problémy s přelidněními a s pohlavními nemocemi, zase Satanistická církev si dělá jen svoje a nikomu moc nic nenutí ani nic jo, což vás nenabádám k ňákému hanění jako to dělám já těch církví jo, pouze prosazuju svůj názor na věc, protože kdybych uměl taky takhle manipulovat s lidmi tak si taky založim vlastní náboženství necham si od členů všechno odevzdat a budu se prohlašovat za spasitele, i pokuď tedy Bůh je což bych měl sakra velkej problém teďka ju, a Ježíš opravdu byl a vše je správně popsáno tak musíte uznat, že toho teda církevníci až skoro nechutně využívají. Př: desátky

Kelt

Ten, kdo působil delší dobu, udělal více práce. Jak pozitivní, tak negativní. Takže to byli jednoznačně představitelé katolické církve. A kromě toho, nevím, co udělali satanisté a jiné sekty nebo odnože církve?

dubraro

Určitě katolická církev, již proto, že existuje déle a je mnohem početnější než satanistická sekta.