Ahojojoj

Vyplatí se koupit ojetý supersport? Více v popisu.

Dobrý den,

měl bych dotaz ohledně najetých kilometrů ohledně supersportů jako Ferrari apod. Jaktože tyto vozidla mají skoro vždy najeto 20–50 tisíc kilometrů? Vyplatí se koupit ojetý supersport?

Předem děkuji za odpověď a přeji přijemný zbytek dne.

Původní neotázka
Najeté kilometry u supersportů

Odpovědi
dubraro

Takovéto vozy se nepoužívají ke každodennímu cestování, na to jsou značně nepraktické. Jezdí se v nich spíše jen příležitostně a pro zábavu. Proto nemají takový nájezd jako „pracovní“ auta. Taky jejich motory s výkonem mnoha set koní nejsou stavěné tak, aby vydržely půl milionu kilometrů.
Koupit takové auto, ať nové nebo ojeté, se určitě nevyplatí v obvyklém smyslu toho slova, tedy tak, že by užitek z nich byl větší než náklady na pořízení. Kupují se pro radost nebo jako reprezentační symbol.

karfigol

U starších aut je typické, že mají nižší výkon a vyšší spotřebu než když byly nové, ale tenhle problém v pohodě vyřeší chiptuning http://www.mereni-vykonu.cz/ takže já bych do toho rozhodně šel