dust8

Najdou se přírodní a alternativní metody jak posílit citlivé cévky v nose, které rády praskají při alergických reakcích?

Poslední dobou mám problém s alergiemi. Na alergologii jsem objednaný až za tři týdny a do té doby mám
brát Zyrtec. Snad brzo zabere, ale do té doby a poslední dny často přichází „pšíkací“ záchvaty rýmy, které
jen tak nejdou zastavit, až to vyustí, že se spustí krev, takže dírku ucpu kuličkou z papírového kapesníku a dýchám jak blb jen pusou, protože druhá nosní dírka dýchat nestíhá nebo je zrovna ucpaná hlenem atd.
Málokdy mám obě volné k dýchání. Většínou je jedna tzv. mimo provoz. :D Ucpána, neprůchodná či jen těžko nasává vzduch dýcháním tzv. minimálně. Kdysi dávno jsem byl na alergologii a pomocí testů na ruce kdy se testovaly různé alergeny mi vyšla alergie na pyly a trávy. Bohužel jsem nucen být v kontaktu se senem, když
musím jít krmit králíky (nastane, když jsem doma sám). Zkusím si dát roušku při krmení senem a pak se převléct abych si zbytky sena nedotáhl domů. Na hlavu kšiltovku, abych to neměl ve vlasech a oči brýle, protože mi otíkají a svědí. Přes obličej roušku. Vím, že budu vypadat jak podivín, ale není to přece modní přehlídka ne?
Na vypálení cévek v nose se tedy netěším a raději bych to řešil jinak, ale jak? Kdysi jsem na pálení cévek v nose byl a nic příjemného to tedy nebylo. Pomohlo to jen dočasně. Tak jaké jsou tedy alternativy?
Proti krvácení snad jen vitamín K, ale nepořeší vše multivitamín? Vím, že to chce hlavně pestrou stravu a spoustu ovoce a zeleniny, ale s tím mám docela problém kvůli špatnému trávení atd.

Mám představu, že by se třeba vata namočená do nějaké přírodní masti klidně namíchané strčila přes noc do nosu, že by to posílilo ty cévky, ale nic takového asi není, či je?

Nejlepší odpověď
annas

Myslím si, že by pomohl rutin, který působí proti křehkosti cév.

https://www.ce­lostnimedicina­.cz/rutin.htm

Vitamín K zastaví krvácení, ale pokud máte křehké cévy, moc nepomůže.

Přírodní zdroje

http://www.jonas-ordinace.cz/vitamin-k/

Jak zastavit krvácení z nosu.

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=6jMdXVER­CXE

https://mladyz­dravotnik.cz/prvni-pomoc/krvaceni-telnich-otvoru/

Dost často se ptáte na různé léky, domnívám se, že byste se neměl léčit sám. Jedině doplňovat vitamíny a minerály z jídla, pokud máte vážnější problémy, navštívit lékaře.

Třeba k rutinu je třeba dodávat i dostatek C. atd.

--
Existuje jeden akupunkturní bod na zastavení krvácení z nosu.Je to rada od dědka kořenáře. Ale dědek píše, že pokud je krvácení větší, je třeba navštívit lékaře.

Lehce zakloňte hlavu, nahmatejte uprostřed na zátylku bod, který se nachází v místě, kde končí zátylek a začíná lebka. pokud jste bod našli, cítíte malou kuličku. Přitlačte ji, možná ucítíte bolest a masírujte krouživými pohyby. Krvácení se zastaví.

Mám vyzkoušené, nejen já sama,. ale pomohla jsem i dalším. Ale nic nenutím, jen konstatuji, u mě funguje. Ale u mě nešlo o alergii.