dust8

Nadřel by se člověk pokud by chtěl přeříznout pilkou na železo pásek železa ve skleníku, který nenaruší jeho statiku?

Je to pásek železa asi 5 mm tlustý a 2 cm dlouhý a je navařený na konstrukci. Není tam potřeba, ale z nějakého důvodu tam je a hlavně, když na něj zapomenete při vstupu do skleníku (je hned zkraje), tak si dáte takovou šlupku do hlavy, že už si na něj příště vždy vzpomenete. Jenže ono stokrát o něm víte a pak jste třeba v časovém pressu a nějaká taková věc je to poslední na co si člověk vzpomene. Výsledkem toho může být dárek ve stylu otřesu mozku atd.

Vzal bych to pilkou na železo, ale nezničím jí? Budu potřebovat více plátku na výměnu do té pilky?

Máme v garáži někde i přímočarou pilu, ale s tou se bojím zacházet. Nerad bych ji poničil atd.

Odpovědi
aliendrone

Jestli jsi obouručně levý, tak se může stát, že list ruční pilky na železo roztrhneš. Ale to už by ses musel DOST snažit. ;) :D :D

Jinak je to asi tak na 1–3 minuty řezání – dle síly/kondice ručně, asi tak na 1min „šuknou“ nebo na 15s flexou. Pamatuj, že do pil – ruční i „šukny“ MUSÍŠ mít plátek na řezání ŽELEZA, do flexy řezací kotouč na železo! V ruční pilce plátek pořádně vypni, aby se „nehongal“. Jinak víc hrozí to přetržení, přinejmenším vylámání značného množství zubů! ;) :)

Dochy

„Nadřel by se člověk pokud by chtěl přeříznout pilkou na železo pásek železa ve skleníku, který nenaruší jeho statiku?“
Nedokážu si představit že by skleník narušil mou statiku.

Jinak hodně záleží na kvalitě nástrojů, kvalitě rukou a poloze a přístupnosti toho pásku. Běžnou ruční pilkou je to pár minut práce, pilkou s očesanými zuby je to tak na 20 minut. Zpotíš se pokud budeš mít očesanou pilku, nebo bez ohledu na kvalitu pilky tak třeba pokud to bude v blbé poloze že to budeš řezat nad hlavou a nebudeš na to mít místo…