Avatar uživatele
anonym

Nabytí právní moci

Prosím Vás,vyhlasili jsme s manželem osobní bankrot ted nam soud napsala ze máme do peti dnu od nabyti pravni moci zaplatit kazdy tisic korun vyvesili to na net v patek 26.11.prosim vas to nabiti je patnact dní?Je to hrozné ale berem az desateho a je ted trnu strachy jestli to bude stacit poslat toho desateho nebo jestli to nemame radsi nekde sehnat..dekuji moc Martina

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? panenka před 4235 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Pokud to zaplatíte toho 10.12., tak lhůtu v pohodě stihnete.

Ano, odvolací lhůta činí i v těchto případech 15 dní..., takže pokud se nikdo z účastníků řízení neodvolá, tak soudní rozhodnutí nabyde právní moci 15.den ode dne kdy poslední účastník řízení převzal rozhodnutí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Amper

Martino, u Insolvenčního zákona jsou dva rozdíly. Vyvěšení na netu vás informuje, že soud něco vydal, tak, aby jste mohli v předstihu reagovat, připravit doklady, které soud potřebuje. Jinak platí, že lhůta 15 dnů začne běžet od následujícího dne, co vám bylo usnesení doručenou poštou, případně při nevyzvednoutí v odběrní lhůtě, následující den po uplynutí této lhůty. Takže vám fakticky ještě žádná lhůta neběží. Ale v insolvenčním řízení si hlídejte všechny lhůty! Přeji úspěšné oddlužení.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony