zjentek

Nabírá šíření koronaviru na obrátkách? Nebo naopak dochází k recesi?

Všude čtu o jeho šíření, ale jaksi chybí info o tempu, zkrátka denní nárůst a další faktory, kterak se virus pyramidově šíří.

Odpovědi
Kepler

Podle nejnovější a nejrozsáhlejší studie můžeme mít důvod k optimismu.
„Údaje z práce čínských epidemiologů dávají do jisté míry naději, že se epidemii podařilo radikálními opatřeními minimálně zpomalit. Za zmínku stojí, že klesají počty nakažených (alespoň těch zachycených) mimo provincii Wu-chan.“
Zdroj: https://www.id­nes.cz/technet/­veda/koronavi­rus-sireni-epidemie-vyhledy-odhady-covid.A200219_153­227_veda_mla

Edison

Tak zdrojů i s grafy je na netu spousta. Snad si sám dovedeš udělat obrázek.

Zdroj: https://gisan­ddata.maps.ar­cgis.com/apps/op­sdashboard/in­dex.html#/bda75­94740fd40299423467b48e9ec­f6

da ny

V Itálii nabírá.

zjentek

Keplere tak to je tedy v ohledu ke stavu planety Země hodně pesimistická zpráva. Toho jsem se bál. D;

Kepler

To je fakt, těch šikmookých moc neubude. Taky proto, že mortalita je jenom asi 3%.

Edison

S tou mortalitou bych byl opatrnější… z jakých čísel se počítá? Podle mě by se měla počítat podle počtu uzdravených plus mrtvých, nikoli z počtu nakažených. Tam je to číslo poněkud… jiné… 10,5%. Jde totiž o to, že u toho zbytku NEVÍME, jak dopadnou.