ety

Na pokerových kartách jsou symboly srdce, káry, kříže a piky. Potřeboval bych vědět jak jdou za sebou od nejvyšší…

… nejnižší, myslím si že to jde takhle: srdce, káry, kříže a piky, ale kamarád myslí jinak. Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Pořadí barev v pokeru nerozhoduje, přestože je stanovené – piky (spades), srdce (hearts), káry (diamonds), kříže (clubs). Pořadí je stanovené podle abecedního pořadí anglických názvů. Pořadí barev se používá pouze v ojedinělých příkladech např. na začátku hry, kdy se rozhoduje, kdo bude sedět na buttonu.

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:WYB­L_fdPUzkJ:www­.pokerzive.cz/za­klady-pokeru/pravidla/vse­obecna-pravidla-pokeru/+&cd=2&hl­=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-a

Další odpovědi
anonym

V otázce jsou hned 2 omyly, neexistují žádné pokerové karty, je jen hra poker, jež se hraje zpravidla s francouzskými kartami (52 listů – kříže, káry, srdce a piky) a barvy nemají žádnou hodnotu, tedy nelze porovnávat či řadit dle výše. Druhů karet existuje 5 základních sad:

  1. whistové karty – sada obsahuje 52 karet, rozdělených do čtyř barev, s hodnotami 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, J (spodek, kluk), Q (královna), K (král), A (eso). Eso může v některých hrách nabývat také hodnoty 1.
  2. rummy karty – sada obsahuje 104 karet, vznikne ze dvou whistových sad (jejichž rubové strany bývají barevně odlišeny).
  3. pasiánsové karty – odvozené z rummy karet, mají 108 listů plus 4 jokery, se kterými se zpravidla nehraje. Mají oproti rummy kartám menší rozměr (44×67 mm), aby se lépe vešly na stůl.[2]
    1. kanastové (též žolíkové) karty – sada obsahuje 108 karet, vznikne ze sady rummy karet přidáním 4 žolíků – karet se speciální funkcí, které nepatří k žádné barvě.
    2. piketové (též mariášové) karty – sada obsahuje 32 karet, s hodnotami 7, 8, 9, 10, spodek, svršek, král, eso, vznikne z whistové sady, z níž jsou odebrány karty nízkých hodnot.

(mariášové – sada německého typu (žaludy, kule, červené, zelené)
viz odkazy níže:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hrac%C3%A­D_karty
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kar­ty
(Místní řazení dle anglické abecedy se používá jen v anglosaském prostředí, zatímco poker se hraje po celém světě, jsou různé druhy pravidel pokeru a různé regiony, kde se pořádají turnaje).
Doplňuji:
Takže resumé – už před 4 stoletími (kdy ještě žádné pokerové turnaje neexistovaly, se ustálilo toto pořadí barev:
kříže, káry, srdce a piky, u mariášových: žaludy, kule, červené, zelené
(V podstatě přejímající analogii z prapůvodních arabských předchůdců).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Po­ker

baghira

Na barvách nezáleží – 7 8 9 10 J v srdcích má stejnou hodnotu jako v křížích. (Ale když si soukromě domluvíte jiná pravidla, je to vaše věc).