bydoška

Vysvětlí mi někdo pravidla hry pasiáns?

Vysvětlí mi někdo pravidla hry pasiáns, která jsou určitě velmi zajímavá?

Nejlepší odpověď
gecco

Používají se kanastové karty (bez žolíků)…
Ale způsobů vykládání (seskupování, překládání) je mnoho, kukni třeba sem – https://docs.kde­.org/trunk5/cs/kde­games/kpat/ru­les-specific.html …
😉

Další odpovědi
redy

Je to hra pro jednoho. Rozložíš karty, zadní stranou nahoru. Zůstanou ti čtyři a začneš obracet. Z těch čtyř, když se bude hodit, tak ji položíš na místo té, co se nehodí. Výsledek je, že budeš mít srovnané 7, 8, 9, 10, spodek, svršek ,král, eso.
Nevím, k čemu je to dobrý. Jde o to, jestli jsem se nesekla. A nevykládám tady bludy. 🙂

ivzez

Patience – asi nejblíže byl překlad „hra trpělivosti“ má spoustu variant,
většinu pro jednoho hráče, ale existují i hry pro dva.
Krásná hra, díky mnoha možnostem se mi asi nikdy „neomrzí“.

°°°°°°
Před bitvami si pasiáns vykládal Napoleon,
kterému se připisuje přes 200 pasiánsových her …
___________

Neodpovídám sice na otázku (odkaz na pravidla už dal Gecco),
ale možná, že to bude někoho zajímat.