kokos23

Na neschopence jsem od 24. 10. Nevadí, když jsem neodevzdala lístek na peníze k poslednímu dni v měsíci atd.?

Na neschopence jsem od 24.10. Nevadí,když jsem neodevzdala lístek na peníze k poslednímu v měsíci?Doplatí to zaměstnavatel další měsíc nebo je to moje povinnost?Moc díky

Odpovědi
Arne1

Nejhorší co se může stát je, že dostanete penízky o měsíc později.

JájsemRaibek

Nevadí to. Výplatu nem. dávky od 24.10. do 31.10. resp. tu část, která má být vyplácena bude vyplacena po ukončení PN a v případě trvání PN i v následujícím měsíci tak po předložení tzv. lístku na peníze".

ivzez

Podle mne by to problém být mohl.

Nejde totiž o „lístek na peníze“, ale o potvrzení trvání pracovní neschopnosti.
A to jste byla povinna zaměstnavateli odevzdat (tuším) do 5. kalendářního dne
následujícího měsíce. [I v době trvání pracovní neschopnosti je nutné omluvenky dodávat včas.]

O peníze nepřijdete, ty budou vyplaceny později.
Ale netuším, jak se zaměstnavatel postaví k nesplnění povinnosti.