postcd

Na kterém prstu/ruce se nosí v ČR snubní a na kterém zásnubní prsten?

Odpovědi
Drap

Kde se snubní prsteny nosí
V dnešní době většina párů nosí své snubní prsteny na prsteníčku levé ruky. Ženy někdy nosí snubní prsten na prsteníčku pravé ruky a na levé ruce si nechávají zásnubní prsten. V minulosti bylo běžné nošení snubního prstenu na jiných prstech – např. asi do začátku 17. století byl jako zásnubní nebo snubní šperk užíván jakýkoli prsten nošený na pravé ruce, v druhé polovině 17. století a ve století 18. se zase rozšířila móda nošení snubního prstenu na palci. Na prsteníčku levé ruky se poprvé začal nosit zřejmě okolo roku 1614 na základě víry, že jde o přímou cestu k srdci.[3] Levá ruka je praktičtější i z hlediska ochránění prstenu před mechanických poškozením.

Zdroj: Wiki