Avatar uživatele
dudu

Na kolik měsíčně vás přijdou vaše zlozvyky?

Kouření, konzumace alkoholu či sladkostí patří mezi zlozvyky mnoha Čechů. Nejen, že si ničí zdraví, navíc je to měsíc co měsíc stojí i hodně peněz. Lidem, kteří kouří, způsobí nákup cigaret za měsíc doslova vítr v peněžence. Jste spíše marnotratná/ý, nebo se řadíte mezi umírněné uživatele slastí života?
Novinky.cz

Upravil/a: annas

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, redy, marci1, Klaproth před 2573 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… ani korunu, tyto věci totiž nepočítám mezi zlozvyky, ale potěšení a libůstky …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Klaproth

Nepočítám to, ale moc to nebude. 2 krabičky cigaret, 15 piv a 15 panáků denně nemůže nikomu udělat vítr ve šrajtofli.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, tak asi ± nula. Možná jen ten „zlozvyk“ -být stále v dobré náladě a mít radost i z mála. Někteří velmi důležití lidé to nemají rádi. 🙂
Nejhorší zvyk pro mě mají v dnešní době dívky: http://jpeg.cz/i­mages/2017/03/­03/7L6ne.jpg
Anebo zlozvyky z FB: http://jpeg.cz/i­mages/2017/03/­03/Mp0AB.jpg
🙂

Upravil/a: quentos

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Kupuji si knihy, DVD a jídlo, ale ještě i něco zbude. Samozřejmě, že bych nemusel číst a vydržel jsem 14 dní nejíst. Takže bych ušetřil. Ale na co by i byly peníze, kdybych si nekoupil to, co mi dělá radost a udržuje na živu. Jinak nekouřím a ten alkohol by se dal spočítat na 500 Kč ročně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Radši ani neuvádím, i když to nijak závratná částka není. Jako důchodce si nemůžu dovolit nějak extra hřešit. O to víc hřeším rád, protože mi je to vzácnější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Nekouřím a sladké nemám rád. Nějaké to pivo … pár stokorun měsíčně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kiti

Tak koukám, že jsem jediná, kdo se rozšoupne. Ta částka dost záleží na tom, kolik mám volná, ale je to tak 1 800 až 2 500. Nekouřím, spíš je to alkohol a takový ty venkovní akce. Protože když se pije, musí se něco jist.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Konzumace sladkostí či pití piva že je zlozvyk?! Vždyť v rozumné míře je to i zdravé. Jedno pivo denně a sem tam nějaká sladkost mě opravdu nestojí svět a rozhodně mi nedělá „vítr v peněžence“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Já to radši nepočítám…
Za léky naštěstí ještě utrácet nemusím.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Každý pátek 2 piva za 55,–Kč, s bráchou, v hospodě. Takže cca 220,–. Kč za měsíc.
Jinak si ale vymýšlím občas nějaké „ptákoviny“ a „basluji“ a tak na to musím pustit nějakou tu korunu. Ale většinou jsou to věci k užitku. A vše je to pro mne „potěšením“, takže to zahrnuji spíše do těch umírněných slastí života.:-)))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rakira

Můj zlozvyk je nakupování dekorativní kosmetiky, takže za měsíc to mám takových 500Kč, ale záleží jak kdy, někdy to je třeba 200 :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Heydulak

Je otázkou, co je zlozvyk, a co jen koníček nebo rozmazlování se. Kouřím málo, spíš příležitostně, tam to moc nebude, sem tam nějaký dobrý doutníček, za různé pochutiny, delikatesy a jídla v restauracích už to bude víc. Rád si zajdu do řecké nebo mexické restaurace, na sushi, tataráček nebo dobrý stejk apod. Piva taky vypiju málo, ale rád si dám dobré víno, nebo panáčka nějakého kvalitnějšího pití. Další „zbytečné“ výdaje jsou za výlety a kulturu (divadla, koncerty, kina)… Ale počítám, že tak do 10 tisíc se vejdu, teď přes zimu to bude o pár tisíc míň.

Upravil/a: Heydulak

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dudu

Abych nezapomněl na sebe. Než jsem přestal, vykouřil jsem týdně čtyři krabičky mentolek Petra, nyní už jen vyžahnu během týdne tak dva litránky červeného. Je smutnou skutečností, že více než za všechna ta dřívější potěšení v současné době utrácím za léky.

před 2573 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek