Lukas27

Na koho se lze obrátit, pokud vám v cizí zemi dluží peníze za nezaplacenou výplatu?

Zaměstnavatel byl Čech ve Švýcarsku, který měl svoji firmu. Dluží mně 40 tisíc a dalšímu kolegovi, který tam se mnou byl asi 20 tisíc. Přestal úplně komunikovat, zablokoval si nás na telefoním čísle. Dá se něco dělat? Je to malá částka na to, aby to stálo za placení právníku ve Švýcarsku a jezdit tam něco řešit atd. Momentálně jsme v ČR. Dá se obrátit na nějaký evropský úřad např. ? Nemá s tím někdo zkušenost?

Odpovědi
Pepa25

Proč hned na úřad, když jste se nedovolal? Co napsat dopis – výzvu k úhradě? Adresu znáte, ne? Nebo kontaktovat jiné zaměstnance …