Lera

Na jakou střední/gymnázium jít, když chci být ortodontistka ?

Ahoj
Jsem na základní škole a nastupuji do 9. ročníku. Jednou bych chtěla být ortodontistka, ale vůbec nevím na jakou střední/gymnázium ? Hledám to po celém internetu, ale zatím neúspěšně. Doufám že mi dokážete poradit a popřípadě doporučit nějaké školy. Předem děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Alesh

Ortodoncie je specializace zubního lékařství. Studuješ tedy na zubního lékaře (MDDr.) a jako střední bude asi nejlepší zvolit gymnázium.

Zdroj: https://www.lfhk­.cuni.cz/Fakul­ta/Organizacni-struktura/Domaci-stranky/Stoma­tologicka-klinika/Struktura-kliniky/Ortodoncie/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lera

A zapomněla jsem zmínit že kdyby měl někdo nějaké doporučení tak v Praze nejlépe . Děkuji

Alesh

Tak UK je primárně v Praze, to je jasné. Pokud jde o střední, pak bych volil dobré gymnázium. V Praze bude určitě i nějaká kvalitnější možnost SŠ s lékařským zaměřením, ale já bych preferoval to gymnázium. Nikdy nevíš, jestli to během těch 4 let nějak nepřehodnotíš a pak to gymnázium je podstatně univerzálnější, co se dalšího studia týče.
Jinak obor, co sis vybrala je určitě zajímavý, perspektivní, i dobře placený.