kraska123

Na jakou/kterou školu bych měla jít, když chci být politička?

Odpovědi
led

Už táto vaša samotná otázka, upozorňuje, chcete byť niečo, čo nepoznáte.

skúste absolvovať VUML
Večerná univerzita marxizmu-leninizmu

Škola života.
Školské vzdelanie je len prvým krokom k dosiahnutiu schopnosti byť politikom/poli­tičkou.
Schopnosť komunikácie je druhým krokom.

Drap

Pro politiky neni předepsáno žádné vzdělání. Dokonce mže být i negramotný. Pokud se chceš tomu věnovat, tak osobně bych volil politologii.

elkon

Třeba filozofickou fakultu, ale škola nerozhoduje. Důležité je zapojit se do politického dění v místě bydliště a pak svými postoji a činností na sebe upozornit.

Tabea

Kdy se na tebe a ve které straně můžeme těšit? :)
Doplnění: Škola taková není, nezáleží na škole či profesi, musíš zaujmout lidi.

Kelt

Nezáleží na škole, ale na tvém zaměření, kterému se budeš chtít veřejně věnovat. Třeba Nečas byl fyzik, Randsdorf byl filosof. Někteří politici nemají vysokou školu, ale jsou schopní a ochotní něco dělat pro společnost. No a jsou také herci, umělci, kteří dělají nebo kandidují. Například bývalý prezident USA Reagan byl herec.

JežíšKristus

Právnická fakulta
Fakulta sociálních věd

jáára

Stačí být zahradník. Když budeš mít i maturitu, můžeš se uplatnit třeba u Policie. Kdyby ti politika nevyhovovala…

Pepa25

Gymnázium

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

kraska123, skúste pár slovami napísať, čo je to, podľa vás, tá politika. Nie definíciu z wikipédie, ale vlastnú myšlienku.
Politika je…