Kelt

Na jakém principu jsou založena dotyková auta?

Tak jsme si s vnukem pouštěli včera na chodbě takové auto, které po přiložení prstu na určité místo reaguje – zvuk motoru, startování, houkačka, nebo jízda – Go. Uvnitř jsou 3 baterky AA a auto jezdilo přes celou chodbu 4m a kdyby tam nebyly dveře, tak by jelo ještě dál. Ale po asi 10 jízdách jezdilo auto jen do poloviny a zastavilo se. Vyměnil jsem baterky, ale jezdilo to stejně. Uvažuji, že koupím nové baterky , protože ty už byly používané. Možná je také chyba v něčem jiném a nechci to auto rozdělávat, pokud je to v elektrickém zařízení. Tedy zajímá mne, zda může baterka s nižší kapacitou, nebo nižším napětím toto způsobit, že se sníží výkon/dojezd. Tak díky za radu.

Odpovědi
elkon

Je logické, že baterie, které mají již nižší napětí, nemohou podávat plný výkon. Každá baterie se vybíjí i když se nepoužívá, jen je to pomalejší.

Emefej

Dej tam nové, kvalitní baterie.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.