Complex

Na jakém principu funguje infračervená technologie Smart u bezkontaktních teploměrů díky níž se změří teplota?

Odpovědi
Kepler

Každé těleso s teplotou vyšší než absolutní nula vyzařuje elmg. záření, jehož vlnová délka je tím kratší, čím je teplota tělesa vyšší. Takže měří vlnovou délku IR záření. Například bezkontaktní lékařské teploměry používané v nemocnicích pracují v infračerveném oboru, které lidské oko nevnímá a kůži jej cítí jako teplo.