Ewíík

Na jakém principu funguje čtení čárového kodu na pokladnách (Markování) ???

Nejlepší odpověď
mosoj

Starší způsob je čtení za pomoci laserového paprsku, novější je digitální.
Při digitálním dojde v podstatě k ofocení čárového kodu a následně k jeho dekódování .

Další odpovědi
Michal Kole

V šířce čárce je zakódována logická úroveň (1 nebo 0) dohromady to dá číslo v binární soustavě a k tomu číslu počítač najde v databázi informačního systému, ve kterém jsou uloženy informace o prodávaném zboží cenu, název + další údaje a vytiskne a zároveň pošle příkaz na tiskárnu, aby to bylo i na lístku.

K bližšímu pochopení je potřeba mít hlubší povědomí o digitální technice a počítačích hlavně databázových systémech

tom004

Použít jenom jedničky a nuly by nestačilo. Kódování je složitější viz odkaz.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8C%C3­%A1rov%C3%BD_k%C3%B3d#Kon­strukce_.C4.8D­.C3.A1rov.C3.A9ho_k­.C3.B3du