sasana

Na které úřady se obrátit, když dcera žije v cizině a potřebuje reference o svém chování v ČR?

Na jaký úřad se obrátit, když dcera žije v Irsku a naskytla se jí tam nová práce a požadují vypis z trestního rejstříku, to si vyřídila a ještě chtějí v Irsku vědět, jak se tady v Česku chovala, protože bude pracovat s dětma, tak chtějí nějaké vyjádření. Tedy na koho se obrátit? Na školy, co studovala tady, nebo někam jinam?

Odpovědi
Drap

Výpis z trestního rejstříku vyřídí na poště. Potvrzení o tom jak se chovala by snad mohl vystavit Městský nebo Obecní úřad. Potvrzení ze školy, pokud ta dělala s dětmi bude asi dobré, pokud je však už několik let ze školy, nebude nic vypovídat