IvkaH

Na co všechnoje dobré užívání kolagenu?

Odpovědi
elkon

Citace: „Typy kolagenu
Kolagen v našem těle tvoří největší část bílkovin. Může jít až o 30 procent. Jedná se o základní stavební složku, jejíž hlavní funkcí je působit jako pojivo buněk – v kostech, kloubech, šlachách, pokožce. Prostě téměř v celém těle.

Typů kolagenu existuje 27, pro člověka jsou důležité především první 4 typy.

Typ I: Nachází se v pokožce, šlachách a kostech. Jde o nejrozšířenější typ, představuje 90% kolagenu v lidském těle.
Typ II: Zastoupen především v chrupavkách, vazivech a okolo svalových buněk.
Typ III: Je podobný typu I, vyskytuje se především v kůži a kostech.
V mládí nemáme v lidském organismu s tvorbou kolagenu problém, produkce se snižuje od 25. roku života. Po čtyřicítce se kolagen již téměř netvoří. Kolagen můžeme doplnit stravou. Vhodné potraviny buď kolagen obsahují nebo podporují jeho tvorbu.

Je to maso, mořské plody, tučné ryby, mléčné výrobky, vejce, ořechy a semena a některé druhy zeleniny a ovoce. Alternativou je použití doplňků stravy. Na trhu je dostupný čistý kolagen, i produkty obsahující navíc například chlorellu.

Jaký je nejlepší kolagen?
Hlavním měřítkem při volbě kolagenových produktů je to, zda sháníte kolagen na klouby, kolagen na pleť nebo kolagen na pleť. Rozhoduje totiž obsah jednotlivých typů kolagenu. Je tedy vždy nutné předem prostudovat složení výrobku.

Následně již budete vědět, zda je pro vás vhodný hydrolyzovaný kolagen, mořský kolagen, rybí kolagen či přírodní kolagen. Rozhodnout se musíte také, jestli dáváte přednost tabletám s kolagenem nebo chcete raději kolagen v prášku“.

marci1

Kolagen je dobrý zejména na:

  • problémy s pohybovým ústrojím – bolavé kosti, klouby, -slábnoucí chrupavkové tkáně, náchylnost k různým zraněním už i při běžných aktivitách
  • problémy s pletí – ochablost, únava pleti, vznikající vrásky, suchá pleť, pleť bez života
  • problémy s kůží – hůře se hojí zranění a kožní nemoci, vznikající strie
  • problémy s vlasy – vypadávání vlasů, suché a lámavé vlasy, štěpící se konečky
  • problémy s nehty – křehké nehty, které se okamžitě lámou, tvrdé nehty, štěpící se nehty.

Doplňování kolagenu dokáže velmi efektivně těmto problémům zamezit, v případě stávajících projevů je může ztlumit a přiblížit tělo zpět ke kondici z mladšího věku. 🙂
https://www.in­cacollagen.cz/u­cinky/

Michálek1245

Ono hodně záleží na tom, co je to za kolagen. Já třeba využívám kolegen Luvené od https://www.on­linemedical.cz/znac­ka/luvene/ a ten mi přijde hodně efektivní na chrupavky. :) Nicméně chci říct to, že v tomhle ohledu se fakt jako nevyplatí nějak extrémně šetřit na tom, co vlastně do toho těla dáváte nebo ne. Protože některé ty doplňky stravy jsou fakt bizár. 😁