Kepler

Na co narazila americká jaderná ponorka v Jihočínském moři?

Dosavadní vysvětlení US Navy, že by mohlo jít od podmořskou horu, mi připadá dost idiotské. Sonary už byly před 80 lety. Nějak se nám to tam začíná vařit. Jak by podle vás dopadla konfrontace u Tchaj-wanu?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Nejspíš o čínskou ponorku nebo nástrahu. Kdo ví. :D
Pokud by to byla chyba na straně USA, jako zavinění posádky, velitele, konstruktérů, údržby, atd., tak by se k tomu stejně nepříznali (podobně jako SSSR, který se nikdy v mžiku hrdě nehlásil ke každé své jaderné a jiné katastrofě, kterých bylo dost… Samozřejmě to vždy vyplulo na povrch až po letech).
Údajně šlo jen o to, že O NĚCO zavadili a o nic vážného nešlo. Ale i to mi případá divné. Obzvlášť u ponorky a v dnešní době. Tolik zařízení, tolik způsobů vidění, detekování a orientace v okolí a oni jen tak do něčeho narazí. To jako před sebou neviděli celou horu?… U Titaniku (1912) se podobná věc dá pochopit.

Další odpovědi
tvaruzekcz

Buď je chyba v obsluze sonaru (ultrazvukovou detekci měl už i kapitán Nemo) nebo tu máme neznámý podmořský objekt který má vlastnosti jako nic na světě… Imho před dvěma lety mělo námořnictvo US podobný incident když se jejich ponorka pokoušela dostat k místům kde Číňané mají uloženy podmořské optické kabely, ale jenom blbec opakuje stejnou chybu dvakrát… Jen tak si zkusím tipnout, že čínská ponorka čtvrté generace po nich vypálila neaktivované torpédo a že se celá posádka doslova pokálela…

JežíšKristus

Na problém

aliendrone

Plavidlo třídy Seawolf s trochou nadsázky vidí i to, co se děje na odvrácené straně Měsíce. Jde o nejsofistiko­vanější (a nejdražší vůbec) útočnou ponorku jejíž detekční schopnosti jsou pro nás obyčejné smrtelníky spíše z kategorie sci-fi.

Detekovat malé objekty (miny) už uměly americké ponorky za 2.sv. války, takže kolize „nedopatřením“ (sorryjako, nevšimli jsme si podmořské HORY!!)? ROFL!!!

Vidím to spíš na nějakou nehodu při utajené operaci (jak píše tvaruzekcz), popřípadě přímo na palubě. Taková nechtěná kolize s podmořským člunem podobného typu „NR 1“ (manévrování v těch podmínkách je těžké) při pokusu o „spojení“ (kurňa – jak se říká tomu, když se 2 lodi chtějí spojit-propojit, aby potápěči mohli přelézt, teď mi to vypadlo :D) by nebyl žádný div.

V souvislosti s tím je pro nás ale MNOHEM ZAJÍMAVĚJŠÍ fakt, že PROLHANÁ Wikipedie se o5 „předvedla“. Zatímco média (včetně mluvčí US Navy) DOBŘE VÍ, že při incidentu došlo ke zranění více jak DESETI námořníků, tak PROPAGANDA-WIKI nám jako obvykle LŽE, že k žádnému zranění nedošlo. Stojí za zkouknutí, protože tohle se rozkecá a teprva PAK ta lež zmizí. (Wiki přeci nelže, tam je JEN „historická pravda“ – jinak to NEBYLO, muehehe). ;) :D :D
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/T%C5%99%C3%AD­da_Seawolf