LejdyTerr

Na co mám nárok?

Po autonehodě, kdy jsem měla zlomený 7. krční obratel jsem strávila 6 týdnů s tvrdým límcem + další asi 2 budu mít měkký límec. Na co mám nárok? Můžu dostat nějaké bolestné, nebo jiné peníze? Nehodu zavinil řidič auta, ve kterém jsem seděla a který jel moc rychle. Mohu dostat něco od jeho pojišťovny, nebo od něho? Díky za rady

Nejlepší odpověď
Drap

Teoreticky můžeš. Pokud měl pojištění spolujezdce, měla by jsi dostat náhradu od pojišťovny. Pokud pojištění nebylo, můžeš vyžadovat odškodnění soudní cestou.

Další odpovědi
anonym

V první řadě by mne zajímalo, jestli jsi pojištěná proti úrazu. Většina pojistek (povinné ručení) se vztahuje i na úrazové pojištění spolujezdce (také je zde pojištěno obločení do hodnoty asi 5 tisíc Kč). Při vyplňování formuláře o havárii pro pojišťovnu měl řidič vozidla jako spolujezdce uvést Tvé jméno a dále měl uvést, jaká máš zranění. Takže než do něčeho řízneš, tak se ho nejdříve zeptej, jak to s nahlášením nehody vypadá a co pojišťovně oznámil. Mělo by to být vše v pořádku. Od lékaře si po doléčení vyžádej potvrzení pro pojišťovnu. Ani pokud řidič neuvedl s ohledem na Tebe všechny informace pojišťovně, tak se nic hrozného neděje. Zajdi na přepážku pojišťovny, vyzvedni si formulář pro lékaře a oznam, že jsi při nehodě byla zraněná.
Pokud máš vlastní pojištění, tak dostaneš pojistné plnění z obou pojistek.