BurTon

Mám nárok na bolestné?

Letos v lednu se mi stal ve škole úraz. Při hodině tělocviku, jsme hráli florbal a spolužák mi střelil, zřejmě omylem, do oka kovový předmět z radiátoru, který se válel na zemi v tělocvičně. Na oko nevidím a nikdy na něj už vidět nebudu, mám za sebou dvě operace. Pojištˇovna školy mi vyplatila už pojistku, mám nárok u ní za rok od úrazu ještě na trvalé následky.. Chci se zeptat jestli mám nárok na bolestné i od spolužáka, který mi úraz způsobil, protože není jasné, zda to omylem bylo nebo ne…A do kdy by jsem to měl řešit, aby se to nepromlčelo nebo jak se tomu říká.. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
mojitek

to je věc ůhlu pohledu.Lepší je to konzultovat s advkátem,který se zabývá přímo úrazy,bolestným atd

Další odpovědi
JájsemRaibek

Dle mého názoru, ale neber to úplně jistě, protože jsem u toho nebyl, ani to neviděl a ani nemusím věřit co píšeš.
Spolužák za to nemůže, měl by nést odpovědnost buď správce budovy, protože nějaký kus od radiátoru se válí po zemi a nebo tělocvikář, jelikož si neprohlédl místo, kde budete provádět nějakou činnost.
Jde o to, kdo má co za povinnosti, u obojího by stejně šlo o nedbalost. Jinak trvalé následky se řeší až po ukončení tzv. neschopenky-možná i po roce. Promlčení je doba delší, myslím, že kolem 3 let.

pucipuci

To bolestné si měl ze školy už dostat dávno.A pokud máš svoji pojistku,tak zajít na nějakou pobočku té pojišťovny a poptat se tam a také se poptat ve škole. Jestli to nebylo hlášeno na policii jako ublížení na zdraví,tak od spolužáka bolestné asi vymáhat nemůžeš. Nevíme podrobnosti,co bylo do pojistky ze školy uvedeno.Chce se to jen ptát a ptát,protože všude jsou ku… a co nemusí, sami neproplatí.