lucille

Na co koukat při koupi notebooku?

ahojky, chtěla bych koupit notebook ale nevím na co bych se měla zaměřit atd. tak bych prosila jestli k tomu nemate nějakou radu?.. co je hlavní a co vedlejší při koupi týhle věcičky..x)..dě­kujuu

Nejlepší odpověď
Alesh

Musíš taky napsat, kolik do toho chceš investovat a hlavně na co ten NTB budeš používat. Obecně vzato je to o poměru cena:výkon.
Budeš ho často převážet? Pak je lepší menší, čili max. 15,6''.
Máš to na paření nových graficky náročných her? Pak potřebuješ mj. výkonnou grafickou kartu.
Máš ho především na filmy? Pak velkej harddisk a třeba i vetší displej.
Budeš ho často používat v místech bez elektriky? Pak potřebuješ nízkou spotřebu a kvalitní baterii.
… a takhle můžu pokračovat … Čili obecný postup:

  1. Vyjasni si na co a jak ho chceš používat.
  2. Zjisti si, co to znamená převedeno do parametrů NTB.
  3. Najdi odpovídající NTB v tebou zvolené cenové relaci.

Další odpovědi
matt

Určitě výdrž baterie, velikost paměti RAM, jestli je to dvoujádrový procesor a GHz (mě vyhovuje 2,2 GHz).