DIH

Když si koupím nový notebook, budu v tom mít OFFICI po celou dobu nebo jen na rok?

Když si koupím nový notebook, budu v tom mít OFFICI po celou dobu nebo jen na rok ten Starter?
Doplňuji:
Omlouvám se ale v PC se moc nevyznám, takže když si budu kupovat nový notebook a stačil by mi tam ten word, na co mam koukat??

Nejlepší odpověď
beer

Jak u kterého výrobku, třeba taky trvale s omezenou verzí atd..
Dají se ale lehce nahradit OpenOffice nebo LibreOffice, česky a zdarma stáhneš leckde.

Další odpovědi
Bedy

Pozor, Microsoft Office Starter je zcela zdarma, obsahuje však jen ořezaný Word a Excel. Licence není limitována.

Většinou tam, pokud to není nějak zvýrazněno, je zkušební Microsoft Office na 30 dní zdarma. Není pak problém si buď Office dokoupit nebo si stáhnout například Openffice. Bude-li Vám stačit prohlížení dokumentů, tak se MS Office po 30 dnech přepne do režimu Viewer – tedy jen prohlížeč.

Pokud si budete kupovat notebook s Windows RT, tak tam najdete vždy MS Office 2013 RT pro studenty a domácnosti zdarma bez omezení – obsahuje Word, Excel, PowerPoint a OneNote.

anonym

Budeš je mít po dobu co se uvádí v plné verzi, po té budeš muset si je koupit, u Microsoftu to je normální. Některý soft se přepne z plné verze na osekou, tzn. že nebudeš moci využít všechny funkce.
Většinou takové předinstalované aplikace dávám pryč a instaluju jiné, které jsou plně funkční, třeba Open Office, které mají ikompatibilitu s M Office.

Alesh

Pokud vůbec tam výrobce dá nějaké, tak určitě ne v plné palbě. Možná ještě tak, že v některých případech by mohl u některých svých ntb udělat akci typu: ntb + Office zdarma, ale to by to přímo uvedl u výrobku, jinak tam budeš mít tak akorát ty startovačky.

www

Toto vůbec řešit nemusíš, hlavně aby tam něco bylo. Doma pak stáhneš některou z verzí zdarma jak bylo řečeno, tu původní odinstaluješ a staženou nainstaluješ. Pokud to neumíš, kamarádi určitě pomohou!

postcd

T9m se nemusíš trápit. U hodně PC Office není vůbec psaná, pokud je, tak to bývá buď omezené a nebo nějaká verze „Home“. Detaily se dozvíš od prodejce. Téměř identické Office aplikace nabízí „Open Office“, která je zdarma ke stažení z internetu.

led

Pokiaľ kúpite nový počítač s nainštalovaným Windows, Office, Mcafee(antivír), všetko ide o trial verzie – skušobné. Skutočne ide aj o zakúpený Windows, pretože pokiaľ ho neaktivujete u Microsoftu bude po 30 dňoch kvalifikovaný ako nezakúpený.
Podobne je to aj u „nasilu“ vloženými Office a Mcafee, sú to len trial verzie na odskúšanie – do skončenia skušobnej doby ich musíte zaplatiť a aktivovať.
Známy spôsob obchodu:
ochutnaj, ak ti chutí a chceš, zaplať. Ak nezaplatíš, nedostaneš, v prípade programov sa buď zablokuje, alebo obmedzia možnosti práce.
Doplňuji:
V prípade Office365 sa každý rok platí ročná licencia.
z reklamy:
Office 365 Premium pre domácnosti
Získajte predplatné zahŕňajúce programy Word, Excel a PowerPoint a cloudový ukladací priestor v službe SkyDrive pre 5 počítačov PC alebo Mac a vybrané mobilné zariadenia.
na slovensku je to 99.-€

Questman

Od Office365 je potřeba platit každý rok, protože Microsoft se rozhodl, že už nebude Officy vydávat jako produkt, který bys vlastnil, ale jako službu, kterou si jen pronajmeš.

Majkl95

Na Office se vydlábni a neřeš to :D Já používám Openoffice.org a je tu úplně stejný jen zdarma ;)

aless

Většinou dnes koupíš jen s windows. Pak po netu stáhneš v první řadě antivirák, nobo koupíš, Openoffice je na netu zdarma, nahradí office bezproblému, jen si dát bacha s nastavením, aby ukládal ve správnémformátu( doc., xls.). winzip, winrar, plaschplayer, a zbytek už ti nějak dojde, Aktualizace ti napoví, Jawa… apod. Vše je dnes na netu skoro zadarmo.

Petr70CZ

Pokud tam budeš mít Microsoft Office Starter (bývá téměř vždy), tak ten je zdarma napořád a zahrnuje Word a Excel.

led

Obľúbená fráza predajcov:
„Áno, u nás zakúpite počítač a máte tam aj nainštalovany MsOffice.“ ale už skromne nedopovedia, že licenciu si musíte doplatiť.
Vždy si toto pred kúpou preverte a pozrite aj faktúru, všetky platené a zakúpené programy,tj.aj MsOffice musia byť rozpísané na faktúre