Bublinnka

Jaké jsou výhody routeru?

Zdravím, potřebuji doma napojit dva notebooky na Internet. Nevím jestli mám použít kabel nebo investovat do routeru. Má otázka tedy zní, jaké jsou výhody routeru, kromě toho že mi netrčí šňůra za notebooku (což by mi ani nevadilo, protože oba notebooky jsou používané jako stolní PC. Děkuji
Doplňuji:
Od poskytovatele Internetu mám doma modem se dvěma zdířkami na kabel. Zkoušela jsem zapojit oba notebooky a vše fungovalo, jenomže mi pár lidí radilo že je lepší si koupit router a být teda připojená asi přes WiFi (tak jsem to aspoň pochopila). A výhody jsou asi jen v tom že mi netrčí ta šnůra z notebooku?

Nejlepší odpověď
beer

Router budeš potřebovat vždy !!
Tak se jmenuje totiž ta „rozdvojka“ pro dva počíteače )) A jsou routery drátové, Wifi, nebo kombinované.
Doplňuji:
Jo, tak pokud máš už new modem se dvěma výstupy, router skutečně nepotřebuješ ). A když ti nevadí ty dráty, nechej dráty a nic dalšího nemusíš kupovat a instalovat. Při použití WiFi routeru zase můžeš chodit s noťasem po baráku bez špagátů – nezapomenout však zaheslovat připojení !!
Vše záleží tedy jen na tvém rozhodnutí.

Další odpovědi
Hohny

Jak píše Beer…Předpokládám, že máš doma jeden síťový kabel na internet od svého poskytovatele a nejvýhodnější způsob jak dostat z toho jednoho kabelu internet do více počítačů je Router. Dnes už snad všechny mají wifi, takže si pak můžeš vybrat jestli to povedeš z routeru do notebooku kabelem nebo bezdrátově přes wifi.
Doplňuji:
To co vlastníte je v podstatě taky router, když umožňuje připojení více než jednoho PC.
Koupě wifi routeru už je na vás, jestli bude notebook ležet jen na stole, tak je zbytečný. Router má samozřejmě i jiné výhody a různé vychytávky ve vyšší cenové kategorii, ale vám jde především o wifi.

muflix

ten modem co mate doma je router, ktery vam spravuje poskytovatel internetu, do tohoto modemu/routeru si muzete pripojit vlastni wifi router.. pro vas by byla vyhoda pouze jak vy pisete, ze by vam z notebooku netrcel kabel a mohla by ste s notebookem chodit po byte. jinak router ma samozrejme spoustu dalsich funkci, ktere se vyuziji hlavne v podnicich. lze i doma, ale pokud nevite k cemu to pouzit tak vam to k nicemu nebude. pokud se rozhodnete pro wifi router tak kupte ty s podporou WPA, ty se sifrovanim WEP lze totiz snadno prolomit.

Michal Kole

router je zařízení v počítačových sítích, co spojuje dvě sítě (ony existují tzv. vrstvy, síťová, linková, fyzická, aplikační, …) .

tvojí domácí síť mezi notebooky a sítí tvého poskytovatele internetového připojení Providera – ISP

Poskytovatel připojení má ve své sítí taky routery, které spojují jeho síť se sítí větších providerů.

Ono existuje ještě podobné zařízení s názvem bridge (most) je to prakticky totožné zařízení jen pracuje na jiné „vrstvě“.

Hlavně při nákupu koukej, aby to mělo hardwarový firewall a WPA2-PSK šifrování.

Nebudeš-li něco vědět pošli mi email na michal.kolesa@seznam.cz

a připiš jestli uplaveš 50m pod vodou, aby jsi si nemusela držet nos a mít zavřené oči.