Vinpe

U ČD jsou v provozu vagóny z NDR, asi ze 70. let. Jak dlouho ještě budou jezdit, i když jsou ve špatném stavu?

Jsou dvoupatrové.
--

Na ČD ještě jezdí někde staré východoněmecké vagóny snad ze 70. let ve špatném stavu. Jak dlouho ještě budou jezdit?

Nejlepší odpověď
Drap

  • Tak dlouho až je ČD vyřadí a nahradí novými.

Další odpovědi
annas

Projděte si odkaz, dovíte se víc. vagóny se přečíslovaly, ale některé stále jezdí.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/V%C5%AFz_B256,_250,­_249,_244_%C4%8CD

Jak dlouho budou jezdit, ptáte se na nesprávném místě.

--
„Vozy, ač technicky zastaralé již v době své výroby jsou stále dominantními řadami vozů na rychlících v České republice.
V případě mimořádností stále často zaskakují za kvalitnější vozy, ale existuje trend toto utlumovat.“

Je dobré projít si několik odkazů, protože se typ přečísloval, takže se nedá říct, zda jsou zcela vyřazené, protože byly renovované a upravené. Ale u nás existují, s původním číslem, renovované má i Polsko..

Podobná otázka v archivu.

Dovíte se např.

„Analýza vozového parku železničních osobních vozidel v ČR z hlediska
provozního nasazení Bakalářská práce 2019
Universita Pardubice,
Dopravní fakulta Jana Pernera“

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdy-deutsche-bahn-vyradily-posledni-vagony-kozenky-u-nas-oznacovane-b249

Emefej

Honekry budou jezdit ještě hodně dlouho, část jich je vyhrazena pro armádní využití.