zjentek

Myslíte, že ukrajinský prezident má současně dosti času na to, tvarováním vousů vytvářet ozdůbky jako důlečky a tak?

https://d15-a.sdn.cz/d_15/c_im­g_QM_s/DIYDCO­.jpeg?fl=cro,0,0,1280,85­3%7Cres,1280,,1%7Cweb­p,75

Anebo má spíše jen čas navštěvovat barber shop, kde mu s tím ochotně kvalifikovaně pomohou? 🤔

(Doba zkrášlování se.)

Odpovědi
Filip84

„Bohušu, je to hérečka! Hraje!“

Vždyť je to herec, ne? „Šašek na trůnu“. Co, jako, čekáš? Že neví, kam dřív skočit? Hraje svou roli, a mimo to má rozhodně času dost. Ani ugandský, nebo somálský, praesident se neholí osobně, pokud nechce. Pokud Zelenskiy chce, oholí se, pokud nechce, oholí ho vládní holič – jako všude na světě.

Disraeli

Zelenskyj mi třeba není vůbec sympatický, ale tohle je takové bezpředmětné. Pravdou je, že času má dost a jako hlava státu by dokonce měl trochu dbát na svůj vzhled, zevnějšek, re/prezentaci, prostě výzor a jako herci mu to jde – jakož i jakés takés za/působení na lidi. Bezdomovec nebo nějaký vandárk v čele státu není něco působivého, důstojného apod.
Důležité je, že Zelenskyj sice je (zůstal) na okupované Ukrajině (což není tak chvályhodné, jak se to maskuje a prezentuje – měla by to být jeho povinnost), ale rozhodně se neúčastní bojů, není v žádné přední linii ani v řavě, nevede obranu a zkrátka se skrývá, je v bunrech atd., když nepočítám občasné přemisťování a rychlé návštěvy „postižených“ oblastí a měst.

Jedná se o „řízení“ ze stanu, z centrály, s tím, že to řízení vlastně tak úplně neplatí. Protože Zelenskyj toho zase až tak moc neřídí (od toho jsou tam jiní). Jeho největší „zásluhy“ jsou jeho projevy, k Ukrajincům a k zahraničním státům. Takže ano, jídlo, spánek, denní potřeby, aktivity, ale i věci jako holič atd., to není něco, na co by neměl čas. Priority jsou jinde, ael jedná se o běžné věci, které zkrátka nejsou překážkou. Podstatnné taky je, že prezident (i když v okupované zemi), nemá žádnou pracovní dobu podle hodin – i když může mít určitý denní režim – tj. má volný čas a to jak s ním nakládá je většinou na něm. Musí plnit jen některé základní povinnosti a formality. To není nonstop práce dokonce ani dennodenní, ale dokonce třeba jen občas něco. Zelenskyj nyní MUSÍ být kvůli situaci aktivnější a podrobit se jistým omezením (zase nic až tak hrozného), ale pořád to není něco, co by ho nějak extrémně omezovalo.
Jinak prezidenti (obzvlášť v parlamentních nebo některých poloprezidentských republikách) nedělají (nemusí dělat) skoro nic, krom těch základních povinností, nemají ani vyloženě náplň práce a podobně. Spoustu věcí dělají zaměstnanci úřadu prezidenta, on něco sem tam podepíše, „nařídí“ a podobně… ale to než o úřadu, je spíš o osobnosti prezidenta a jak moc se tomu věnuje (pokud se má čemu věnovat). Ale věc se má prostě tak, že dělat nemusí de facto téměř nic. On zatává post/úřad prezidenta, ale to zastávní je takové formální, je to neaktivní činnost nebo spíš stav. Vem si Zemana, za poslední dobu (jakože pár let, za celou pandemii) jsme ho skoro neviděli, měl vánoční projev a nejvíc byl „vidět“ a mluviilo se o něm, když byl hospitalizován v nemocnici, což byla jeho největší událost… Respektive „kauza“ kvůli kancléři a dalším, kteří jednali za něj. Jinak třeba Zeman nedělá nic (ani takovou tu základní funkci jako je reprezentace státu a občanů) a Češi se můžou ptát, zda vůbec mají nějakého prezidenta.

Panovníci dřív jezdívali na tažení – která trvalo i roky – a často s sebou samozřejmě brali i holiče a podobné. Nic nezvyklého. zvlášního a podobně.
Holit se může i sám. Zelensjkyj je navíc „doma“ a jeho den se zase tak neliší ani v době války.
Není to ale zkrátka zrovna nějaký luxus, nevšední věc, okázalost. Je to úplně normální a to i během války (obzvlášť pro výše postavené a ještě k tomu hlavu státu).