Gus_Fring

Myslíte, že jednou svět (či kontinent) splyne v jednu zem?

Ne nutně svět, ale třeba jen celá Evropa nebo EU. Nebo jiná část světa.

edit: Špatně jsem se vyjádřil. Na mysli jsem neměl zem jako povrch, ale zem jako politický stát.

Nejlepší odpověď
Speed77

Jasně, že jo.
K editu: Já to pochopil. Vyjádření celkem jasné… no jó, podle logiky ostatních asi kontitnent není jedna zem (pevnina).
Jednotný stát je logický vývoj lidské společnosti. Vznikaly obří říše, v poseldních dvosetl letech federace, unie a sjednocující organizace. Je jen otázkou času, kdy bude celý svět unitární pod jednou politikou.

Další odpovědi
elkon

Nezabývám se hloupostmi.

marci1

Svět se změní. Za 25 miliónů let se Austrálie spojí s ostrovy jihovýchodní Asie a bude se pohybovat dále na sever až se sloučí s Asií. Stejným směrem se bude posouvat i Afrika, a tak přibližně za 50 miliónů let přestane existovat Středozemní moře. Ve stejné době dojde ke spojení Aljašky s Čukotkou. Všechny současné obydlené kontinenty tak budou spojeny pevninou.
Přibližně za sto miliónů let se ale znovu rozdělí. Aljaška se od Asie odtrhne, ale část Čukotky si vezme s sebou. Zároveň dojde k roztržení Antarktidy. Obě části ledového kontinentu se budou pohybovat na sever k velké pevnině tvořené Afrikou, Evropou, Asií a Austrálií. V té době se rovněž oddělí Severní a Jižní Amerika.
Asi za 200 miliónů let se obě Ameriky začnou pohybovat na východ směrem ke zbytku pevniny, až se kompletně spojí. Vznikne tak druhá Pangea. Naše česká kotlina se ocitne někde na úrovni dnešního severního Norska.
V odkazu je zajímavé video, kde je zaznamenán pohyb kontinentů v průběhu 490 miliónů let. 🙂
https://sveto­beznik.info/fas­cinujici-animace-ukazuje-pohyb-kontinentu-v-minulosti-a-nahlizi-do-daleke-budoucnosti/

RyuzakiKate

To je známá věc. Kontinenty se neustále slejzaj a rozlejzaj, neexistovala pouze Pangea jakožto celistvý kontinent, bylo jich víc, tohle byl poslední celistvý útvar. Afrika se v budoucnu např. srazí s Evropou. To už tu my ale dávno nebudem a bůhví, jestli vůbec lidi…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.