kolomana

Myslite, že je rozumné zkoušet se dostat z angíny bez antibiotik či jakýchkoliv prášků?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud by bylo skutečně prokázáno že jde opravdu o angínu, tak bych si s tím nehrál.
„Tato nemoc je v současnosti poměrně snadno léčitelná, avšak pokud není léčba zahájena, může mít velice závažné následky, které se mohou projevit dokonce až po několika letech. V minulosti, před tím než byla vynalezena antibiotika, nebylo toto onemocnění sice tak časté jako dnes, ale komplikace byly o to závažnější. U těchto osob totiž nezřídka docházelo k revmatické horečce, která postihuje srdce a klouby.“
http://nemoci­.vitalion.cz/an­gina/

Další odpovědi
marci1

Pokud by se jednalo opravdu o angínu, tak antibiotika jsou nutná. O nich ale může rozhodnout jen lékař.

quentos

Jistě – přece do sebe nebudu hned cpát antibiotika. Vždycky nejdřív zkouším cibulové zábaly na krk (cbiule je taky antibiotikum, ale přírodní), zaberou v drtivé většině případů.

Šidlo

výborný nápad

zápal srdca, lupénka alebo leukémia sa vás nevedia dočkať! a ako bonus všetky genetické choroby, o ktorých ste doteraz nevedeli, dostanú prima spúšťač!

kedy sa ľudia naučia, že 99,99% antibiotík je menej škodlivých než samoliečba a prechodenie.......

Václavka

Já osobně na angínu prášky nebral, když už mě hodně bolelo v krku že sem už nemohl skoro ano polknout tak jsem si dělat zelený čaj se závorem. A pil jsem to podstatě celí den a vždycky mě to nák přešlo. Jestli je to takhle dobře nevim ale angínu jsem neměl už několik let.

Vytřísal V.
bloger – http://www.chvil­kanacaj.cz

Kepler

quentos: cibule a antibiotikum? To snad nemyslíš vážně. Tak to se sir Fleming se svým penicilínem namáhal zbytečně. Netvrdím, že někdy může cibule, nebo i česnek pomoci, ale je to značně nejisté. Pokud by bylo jisté, nikdy by neexistoval černý mor, tubera, syfilis a podobné radosti.