Kelt

Myslíte, že existuje zákon zachování informací?

Jsou Zákon zachování hmoty a energie. Stejně tak, jako je nezničitelná hmota, je i elektrický náboj a já si myslím, že i informace. Tak, jako existuje konečný počet atomů, bude , podle mne existovat i počet, nebo velikost informací, žádná informace se nemůže ztratit ani vzniknout, a proto jednou budeme schopni přeložit staré zápisy atd. Tím ztráta informací nemyslím výpadek paměti u obžalovaných z různých trestních činů.
Možná ten zákon platí, ale dokázat ho samozřejmě nemohu, stejně tak ho nemůže nikdo vyvrátít. Pokud něco máte, tak předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Informace je pojem mimo fyzikální veličiny. Její život je omezen dvěma body: vznik – zánik. Něco se naučíš a pak to zapomeneš. Starověké národy měly informace, o kterých nemáme ani páru, protože je nedokázaly ani zaznamenat. Tak jakýpak zákon o zachování? Ještě mě napadl význam na úrovni děděných informací obsažených v DNA, ale to zdaleka není o zákonu zachování.

Další odpovědi
klumprt

Každá informace potřebuje nějaký nosič. Informace jen tak samy od sebe ve vzduchu nepoletují. Knihu, CD, disketu, lidskou paměť atd. Se zánikem nosiče zaniká informace.

Mc Merkurion

…no, jestli nosičem informace je ústní podání, pak většinou na konci ve výsledku vznikne dezinformace a původní informace se ztratí v čase, takže, ne, neexistuje…

dubraro

V jistém smyslu ano, obdobně jako u hmoty a energie. Hmota se může měnit v energii a energie ve hmotu, energie v jinou energii… Stejně tak informace nezůstávají statické, ale proměňují se v jiné informace.

Aznoch

Doporučuji skripta Informace a systémy od A. Rosického a začít zejména úvahou a definicemi, co jsou data, informace a znalosti.

Zdroj: https://search­.mlp.cz/cz/ti­tul/informace-a-systemy/3409208/

Cenobita

Kolem našeho fyzického bytí stále proudí fotony a neutrina a další částice, tyto částice více čí méně interagují s hmotou našich těl i s fyzickým světem. Žádný foton nemůže být zničen, může se jen do nekonečna pohybovat Vesmírem až na pomyslný konec. Jednou si Bůh přehraje všechny tyto informace a podle nich proběhne Poslední soud, žádná informace není ztracena, před Božím nadpřirozeností nelze žádnou informaci skrýt, tedy Bůh vidí všechny naše činy, i zpětně – enjoy life 🙂