Kajoch

Myslíte si, že vlk patří do našich lesů a nebo je to zákeřný predátor, který jen napadá ovce?

Nejlepší odpověď
JK2021

Vlk rozhodně do našich lesů patří a lidské emoce ve světě zvířat neexistují a ani existovat nemohou. Přisuzování lidských vzorců myšlení zvířatům, způsobuje jen zbytečné utrpení. Vlk nemůže za to, že se člověk rozhodl chovat dobytek (tím myslím i ovce) masově, on jen využívá nabízené příležitosti (platí to i obecně). Chyba je tedy vždy na straně člověka, zvíře dělá jen to, na co ho příroda „naprogramovala“.
Ovšem souhlasím s tím, aby byly chovatelům dobytka řádně odvádějícím daně případné škody vynahrazovány státem.

Další odpovědi
zjentek

Vlk sem patří jako zjentek na server Odpovědi.cz. Není to zákeřný predátor, který jen napadá ovce.

aevul

Rozhodně sem patří. Ovce sice napadá a napadat bude, ale to se nedá nic dělat, zase tolik škod nenadělá.

Emefej

Patří. Vlci v našich lesích žili dříve, než člověk domestikoval ovci. Vlk není zákeřný predátor, chová se přirozeně. Je pro něj jednodušší ulovit ovci v ohradě, než hodinu štvát jelena po lese.

Rocker

Vlci tu byli dřív,než chovatelé ovcí.

Ametyst

Vlci neloví z potěšeni, ale z hladu. Zato lišky loví z potěšeni, zabíjejí zbytečně. Nechávají po sobě mrtvá zvířata i drůbež.

cappuccino

Kdyby nepatril, tak bychom tezce vysvetlovali detem, kdo ze to tu Karkulku sezral?
Mohly by si myslet, ze je to nejake vymyslene zvire, ktere existuje jenomv pohadce.

cochee

Ametyst: ano, to tvrzení je často uváděné, otázkou je, jak je přesné. Co když nejde o hlad kontra potěšení, ale úplně jiné faktory? Jak si vysvětlit, že kromě toho, že ovce zmizí (je ulovena z hladu a sežrána) tak také jsou chovateli nalézány usmrcené ovce, z nichž nebylo sežráno ani ň? To už samozřejmě polemizuji na úplně jiné téma, než byla položena původní otázka, ale proto jsem v Diskuzi, nepokládám rovnou odpověď. Jisté je jedno: pokud chovatel ovcí i přes státní refundace trpí neustálým úbytkem ovcí skrz vlky, nechť je přestane chovat a začne se živit něčím jiným, tím se vše vyřeší.