kurec

Myslíte si že věta: „Život je jako bonboniéra. Nikdy nevíš, co ochutnáš“ je pravdivá?

Nebo jsou zde nějací jasnovidci pro které to neplatí?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka i odpovědi jsou v archivu. Někdo mnohem dříve než vy se nad slovy uvedené postavy z literatury zamyslel.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-zivot-jako-bonboniera-ze-nikdy-nevis-co-ochutnas

Pochopení přeneseného významu záleží na úhlu pohledu a způsobu myšlení či představivosti.

S citátem souhlasím, protože mám ráda citáty, i když je chápu jako určitý názor, s nímž je možné za určitých okolností souhlasit.

Forrest Gump: Moje máma vždycky říkávala: "Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, který kousek si vytáhneš.“

Pokud jste viděl tento film, pochopíte, jaký měl Gump život. I když byl trochu opožděné dítě, jeho život byl neuvěřitelný, zpočátku před vším utíkal, později isi uvědomil, že to není řešení atd. Ale nakonec se mu podařilo ze všech situací vyváznout šťastně.

Podle knihy, nakonec i filmu, se Gumpův život podobal bonboniéře. I když něco očekával, dopadlo to často jinak, i ačkoliv si vytáhl stejný bonbon.

Myslím si, že matka vysvětlovala synovi jako dítěti, že život – stejně jako výběr čokolády z krabičky – je nejistý, protože někdy chutná, jindy ne, stejně tak v životě jednou je líp, jednou je hůř., takže člověk zažije v životě radost štěstí, jindy bolest, zklamání apod. .

Každý den nám přináší něco jiného, co očekáváme, nebo naopak je plný překvapení. Stejně tak, když si vybereme oblíbený bonbon, záleží na tom, jakou máme náladu, chuť atd. Kromě toho má každý výrobce jiný výrobní postup. takže i stejný bonbon chutná jinak.
I když nám určitý bonbon chutná, v životě to vždy tak není.
 …

Někoho baví život ochutnávat postupně stejně tak, jako si vybírat bonbony z bonboniery. Stále poznávat něco nového. Jindy si vybíráme stejné kousky, dá se říct, , že jde o stereotyp, který často člověka omezuje.
Když se ohlédneme zpátky, uvědomíme si, že třeba včerejší den byl lepší, že bonbon, který si vybereme dnes, nám lépe chutná atd… Nebo si na chuť zvykneme a už nás nic nového nepřekvapí. Čast i chuť bonbonu na jazyku hořkne.

Dá se říct, že život jako bonboniéru je možné brát v širším slova smyslu jak, že v životě jsou mnohé situace zabalené třeba v pěkném obalu, (když ptáčka lákají, pěkně mu zpívají), ale je- li vždy dobré to, co je uvnitř, poznáme, až ochutnáme.

Záleží na úhlu pohledu.

Další odpovědi
elkon

Je to nesmysl, kupuji jen bonboniéry které znám.

Ametyst

Forrest Gump se proslavil, že už ho citují i zde.:-)) Je to někdy pravda, někdy ne, jak už to s citáty často bývá.

Pepa25

Já to chápu tak, že nikdo neví, co ho čeká – s tím, že pesimisté dodávají naštěstí (očekávají pohromy). Že život je plný překvapení je samozřejmě pravda.

aliendrone

Asi takhle: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=O2bqGxXd4Zw&ab_chan­nel=Tom%C3%A1%C5%A1Mag­nusek .
Kdybys tomu nevěřil, tak tady jiný důkaz (vědí to i emzáci): https://www.y­outube.com/wat­ch?v=xfOdiC1v1A­I&ab_channel=Ol­ddrunkWolf . 😉

Ergo – buď TAKÉ a BUDETE SI ROZUMĚT! 🙂