Je život jako bonboniéra, že nikdy nevíš, co ochutnáš?

Nejlepší odpověď
annas

„Forrest Gump: Moje máma vždycky říkávala: "Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, který kousek si vytáhneš.“

Pokud jste viděl tento film, pochopíte, jaký měl život. I když byl trochu opožděné dítě, jeho život byl neuvěřitelný, zpočátku před vším utíkal, později is uvědomil, že to není řešení atd. Ale nakonec se mu podařilo ze všech situací vyváznout šťastně.

Podle knihy, nakonec i filmu, se Gumpův život podobal bonboniéře. I když něco očekával, dopadlo to často jinak, i ačkoliv si vytáhl stejný bonbon.

Každý den nám přináší něco jinému, co očekáváme, nebo jsme naopak překvapeni. Stejně tak, když si vybereme oblíbený bonbon, záleží na tom, jakou máme náladu, chuť atd. Kromě toho má každý výrobce jiný výrobní postup.
I když nám určitý bonbon chutná, v životě to vždy tak není
 …

Někoho baví život ochutnávat postupně stejně tak, jako si vybírat bonbony z bonboniery. Stále poznávat něco nového.

Když se ohlédneme zpátky, uvědomíme si, že třeba včerejší den byl lepší, že bonbon, který si vybereme dnes, nám lépe chutná atd… Nebo si na chuť zvykneme a už nás nic nového nepřekvapí. Čast i chuť bonbonu na jazyku hořkne.

Dá se říct, že život jako bonboniéru je možné brát v širším slova smyslu jak, že v životě jsou mnohé situace zabalené třeba v pěkném obalu, (když ptáčka lákají, pěkně mu zpívají), ale je- li vždy dobré to, co je uvnitř, poznáme, až ochutnáme.

Další odpovědi
RyuzakiKate

Život je jako bonboniéra – tlustým lidem dlouho nevydrží.

marci1

Ani bych neřekla. 🙂 Na zadní straně bonboniéry jsou vyobrazeny bonbóny, které obsahuje. Můžeme si, tedy aspoň zpočátku vybrat ten, který nám chutná. V životě takový výběr nemáme, ale můžeme se pokusit získat ten náš, třeba oblíbený nugát. Je ale pravdou, že může být zabalený ve zlatě, ale vevnitř nemá dobrou chuť. 🙂

hapiky

Život má ale oproti bonboniéře nepoměrně větší cenu, i když je někdy kruťas , můžeš si ho mnohem déle vychutnávat.

Cenobita

Přirovnání, že je jako bonboniéra je velmi výstižné, Forrest Gump byl mudrc, život je také složen z různých částí dobrých i špatných¨, po některých sáhneme rádi, jiné necháváme být, nebo nám nechutnají.

hapiky

To platí jen, když vezmete život s té lepší stránky, protože bonboniéra stejně jako život občas zhořkne i králům.