kurec

Myslíte si že se lidstvo dostane do takového stavu, že bude mít lék na jakoukoliv nemoc která existuje?

Nejlepší odpověď
Rokio

Podle mě ne, protože vznikají nové nemoci.

Další odpovědi
Edison

Je to nesmysl. Nejde to. Útačník, ať už hacker, virus, nebou lupič jsou vždy nejméně o krok napřed. Kdo se zabývá pobranou na napadení může efektivně jen reagovat na objevený nový způsob napadení. Ostatní si jen domýšlí, možná lehce snižuje riziko napadení, ale jakmile učiní obranu, útočník si najde jiný způsob. I v tom je riziko příliš činit něco preventivně, neb to může vést k méně předvítatelnému chování útočníka, a ke složitějším a náročnějším obranným mechanismům.

Bobek 2

„Vše, co se dá vynalézt, už bylo vynalezeno“ – prý 1889, Charles H. Duell, ředitel U.S. Patent Office.

„Navrhuji zrušení patentního ústavu, protože vše už bylo vynalezeno a nic nového nelze objevit.“ – prý ředitel patentního úřadu ve Washingtonu, 1832.

Jména, data a citace jsou zřejmě smyšlené, ale lidská blbost, která je schopná věřit v lidskou všemohoucnost, je věčná.

Mc Merkurion

… jo … až vymřem, až zničíme tudle planetu, pak už nebudem potřebovat nic, takže budem mít všecko …

EKSOT123

Určitě ne brzy. Myslím, že obavy odborníků jsou na úplně opačném pólu. Jako třeba snižující se účinnost antibiotik a obavy, že by lidstvo mohlo dojet třeba na obyčejnou tuberkulózu.

Ametyst

Naopak, choroby jsou skvelý kšeft. Kolik jen lidi a instituci se prizivuje na jednom pacientovi.

anonym

Nejde ani tak o to že bychom měli lék na každou nemoc ale spíš o to, že budeme schopni lék hledat rychleji a efektivněji. Zvláště poté co naplno do problému zapojíme nástroje umělé inteligence se zkrátí doba po kterou nové virové kmeny budou usmrcovat lidi zatímco marně hledáme jak se tomu bránit. Viry souboj s moderní vědou zřejmě prohrají, je ale otázkou zda se nedokážeme zničit sami. Vezměte si třeba jak chladně a odmítavě někteří lidé staví k jakékoliv hrozbě vyplývající z hromadění skleníkových plynů v atmosféře a možnému následování osudu sousední Venuše, na jejímž povrchu skleníkový efekt vyrobil soustavné peklo. Takové si my sami umíme vyrobit i na Zemi, chce to jen vytrvale ignorovat varování odborníků nebo se jim dokonce vysmívat a pokračovat v produkci skleníkových plynů v neomezené míře. K čemu nám pak bude vyspělé zdravotnictví.