Rokio

Myslíte si, že se dnešní třicátníci dožijí kolonizace Marsu?

Cesta raketou tam a zpátky trvá dva roky (tam i zpět). Otázkou však zůstává, jestli by tam lidé přežili a usídlili by se tam. Pokud by se tam dostali, tak jestli by na Marsu nedošlo k nějakému problému a jestli by mu dokázali čelit? Podařilo by se přežít další generaci na této planetě?

Je reálné, že třicetiletí lidé a mladší se dožijou příchodu člověka na tuto planetu a budou svědky (samozřejmě prostřednictvím médií) obydlení Marsu?

Nejlepší odpověď
annas

Rokio,

několikrát jsem vám už psala. Podívejte se prosím do archivu, najdete svůj dotaz.

Jednak jste se už ptal, jednak na toto téma je v archivu několik otázek.

„Za jak dlouho poletí raketa na Mars s posádkou za účelem kolonizace?“

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=koloniza­ce%20Marsu

"Na jaře 2019 tak k Marsu odstartovala robotická sonda InSight, na podzim bezpečně přistála a zahájila svou misi zahrnující převážně geologický průzkum. Na rudou planetu doputovala jako patnáctý umělý vyslanec lidstva a opětovně potvrdila, že bezpilotní mise ke vzdálenému cíli je v našich možnostech.

Otázkou zůstává, zda za dalších 15 let – s příští přiblížením obou planet – dokážeme k Marsu poslat také lidskou posádku. " atd.

https://www.sto­plusjednicka.cz/ru­da-planeta-na-dosah-kdy-se-vydame-na-mars-jaka-jsou-nejvetsi-rizika-cesty

Další odpovědi
orwell

Něco jiného je doletět tam a možná se i vrátit a něco jiného kolonizovat. Myslím si, že můžeš být v klidu. Kolonizovat Mars se ještě hodně dlouho nebude a je otázkou, jestli vůbec někdy.

Mc Merkurion

… reálné to je, jestliže se ale nenechaj dřív přejet na zebře …

Kelt

Myslím, že kdybych dal návrh, že se sbírají peníze na jednosměrnou letenku na Mars pro cestujícího s přezdívkou Rokio ze města Znojmo, že by mnozí přispěli částkou nejen na tu letenku, ale i uzavřenou celu bez možnosti dostat se k počítači.

anonym

Pravděpodobně ano… Protoze se toho chce dožít i Elon Musk a ten jenom nekeca a něco pro to skutečně i dělá.

Nandi

Kdyby se radši lidstvo více staralo o svoji planetu a nedělalo a nepoužívalo věci,které jí škodí,bylo by to lepší než nějaká kolonizace Marsu.Zda se dnešní třicátníci dožijí kolonizace Marsu,to opravdu nevím.