MB19

Myslíte si, že ovládáte WORD? (Prosím o radu:))

Používám rozšířené hlédání ve WORDu.

  • zaškrtnu použití zástupných znaků
  • vyhledám možná slova jako např. <?u?y>
  • použiji zvýraznění hodnoty – zvýrazní se mi (defaultně jakoby zelenou fixkou) počet XX slov (duby, buky…)

A teď, o co mi jde – chtěl bych zkopírovat pouze zvýrazněná slova, abych nemusel projíždět stránky textu a sledovat, která jsou zvýrazněná a která ne… Určitě to jde, určitě to jde, ale kdo to umí?! 🙂

Odpovědi
jpau

Jde to napsat ve VBA jako makro, kde výstupem bude kolekce prvků co hledáš (tu pak případně někam serializuješ – třeba do nového dokumentu nebo do excelu).